fbpx

Tradycja i nowoczesność. Innowacyjne podłogi hybrydowe i winylowe NEXT STEP wzbogaciły portfolio marki Barlinek!

Barlinek od lat kojarzony jest z drewnem, a deska barlinecka stała się synonimem drewnianej podłogi, powszechnie funkcjonującym w użyciu. Przywiązanie do naturalnych materiałów oraz działania proekologiczne od lat definiują firmę na polskim, ale i światowym rynku. Jednak Barlinek patrzy także śmiało w przyszłość, czego najlepszy dowodem są dwie nowe kategorie podłóg hybrydowych oraz winylowych, które w tym roku uzupełniły portfolio marki. Te innowacyjne produkty pozwalają odkryć nowoczesne oblicze znanego i cenionego producenta i są kolejnym krokiem w rozwoju marki.

NEXT STEP, nowe produkty

Portfolio firmy Barlinek wzbogaciły dwie nowoczesne kategorie podłóg NEXT STEP. Jak sama nazwa wskazuje, jest to kolejny krok producenta w stronę zaspokojenia nowych potrzeb, jakie tworzy rynek wyposażenia wnętrz, ale też poszukiwania proekologicznych rozwiązań w ich aranżacji. Pod nowym szyldem kryją się zatem zupełnie nowatorskie rozwiązania, obejmujące dwie grupy produktów: hybrydowa deska barlinecka oraz nowoczesne podłogi winylowe – Ideą wprowadzenia kolekcji NEXT STEP było przede wszystkim rozbudowanie portfolio handlowego o innowacyjne podłogi, nie tylko drewniane. Odpowiadając na potrzeby konsumentów,  zdecydowaliśmy się poszerzyć swoją ofertę handlową również o podłogi winylowe, a takim łącznikiem, ogniwem pośrednim między jedynymi, a drugimi ma być właśnie innowacyjna podłoga hybrydowa. Zależało nam przy tym na stworzeniu produktu z drewnianą warstwą dekoracyjną. Produktu, który będzie odporny na wilgoć, wahania temperatury, warunki pogodowe, zachowując przy tym urodę i właściwości drewna – mówi Robert Kupczewski, Product Manager Barlinek.

 

Rewolucja na rynku podłóg

Nowa grupa produktowa NEXT STEP, poprzez wykorzystanie struktury drewna oraz bazowanie na naturalnych materiałach, wpisuje się w dotychczasowy wizerunek marki. Jednocześnie w poszukiwaniu optymalnych rozwiązań śmiało podąża za aktualnymi trendami, dostarczając na rynek produkty nie tylko nowoczesne, ale wręcz innowacyjne. Wodoodporne podłogi hybrydowe NEXT STEP to bowiem rewolucyjna zmiana w podejściu do naturalnych podłóg. Dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań  drewno zyskuje wysoką wytrzymałość, gwarantującą użytkowanie na lata. Z kolei podłogi winylowe pozwalają producentowi na wpisanie się w –  ten ciągle rosnący – segment rynku podłóg. Oferta jest również odpowiedzią na potrzeby ludzi młodych oraz tych, którzy szybko chcą zmienić swoje wnętrze.

 

Wspólny rdzeń

Oba te rozwiązania łączy wspólny mianownik. To innowacyjny rdzeń Denscore, który jest zbudowany z przyjaznych środowisku składników pochodzenia naturalnego. Produkt ten jest więc całkowicie ekologiczny, w pełni wpisując się w filozofię marki. – Kolekcja NEXT STEP to kolejny krok firmy w stronę działań proekologicznych. To właśnie troska o ekologię oraz nowoczesne wzornictwo, skłoniły nas do myślenia o wykorzystaniu alternatywnych materiałów do produkcji podłóg drewnianych. Ponieważ, jak wszyscy wiemy, nasze zasoby drewna powoli się kurczą, co potwierdzają wzrosty cen na rynku produktów o powłokach drewnianych, staramy się spojrzeć proekologicznie na materiały alternatywne, przynajmniej dla części budowy produktu, jak np. rdzeń, czyli warstwa środkowa i dolna. Postępowy park maszynowy w zestawieniu z ekopolityką pozwalają nam produkować najnowocześniejsze podłogi, które właśnie dzięki rdzeniowi Denscore będą fundamentem na lata, także w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka – wyjaśnia Dorota Karbowska-Zawadzka, Marketing Manager Barlinek.

 

Wodoodporne podłogi drewniane

Największą zaletą całej kolekcji podłóg NEXT STEP jest bowiem wodoodporność, którą gwarantuje właśnie innowacyjny rdzeń Denscore. Twardy niczym skała i gęsty czynią ją wyjątkowo stabilną w czasie wahań wilgotności czy temperatury, a tym samym daje możliwość ułożenia podłogi w całym domu czy mieszkaniu – łącznie z tzw. pomieszczeniami mokrymi, jak kuchnia i łazienka. Dzięki niemu nowe podłogi są m.in. w pełni odporne na działanie wody, w tym na miejscowe zalania i zachlapania oraz wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie. Wyprodukowane w 100% z materiałów wodoodpornych, nie są podatne na działanie wilgoci, a zamek łączący poszczególne panele jest w pełni wodoszczelny. Dzięki odpowiednim parametrom przenikania temperatur, deski NEXT STEP można z powodzeniem zamontować na ogrzewaniu podłogowym oraz  w systemach chłodzenia podłogowego. Jednocześnie najwyższe parametry powodują, że podłogi nie odkształcają się i nie zmieniają wymiarów, są więc nadzwyczaj stabilne.

 

Uniwersalna uroda drewna

Za innowacyjnymi rozwiązaniami idzie w parze piękne wzornictwo, podkreślające tradycje firmy. Znany z zamiłowania do naturalnych materiałów Barlinek, po raz kolejny udowodnił, że to właśnie drewno jest tym surowcem, który czyni wnętrza uniwersalnymi i ponadczasowymi. Podłogi NEXT STEP, mimo swojego dużo szerszego niż klasyczne podłogi drewniane zastosowania, dalej eksponują unikatowy rysunek drewna, ocieplając wizerunek wnętrz.