fbpx

PIELĘGNACJA PODŁOGI LAKIEROWANEJ

W technologii lakierowania Deski Barlineckiej jest zastosowane wielowarstwowe pokrycie lakierem akrylowym, utwardzanym promieniami UV.

JAK CHRONIĆ I ZAPOBIEGAĆ ZNISZCZENIOM?

Użytkując podłogi drewniane Barlinka, niezależnie czy jest to podłoga wykończona lakierem czy olejem, warto pamiętać o kilku zasadach zapobiegających jej zniszczeniu: po pierwsze chronić i zapobiegać przed zniszczeniem.

Codzienna 
Pielęgnacja

Uwaga
na wodę!

Stosuj 
wycieraczkę!

Stosuj 
podkładki
pod meble!

Unikaj 
chodzenia 
w szpilkach!

Nie montuj
w wilgotnych
pomieszczeniach !

Stosuj maty 
ochronne!

JAK CHRONIĆ?

Podłoga lakierowana wymaga codziennej pielęgnacji, do której zalecane jest stosowanie dedykowanych środków pielęgnacyjnych:

PROTEKTOR KONCENTRAT

Środek do bieżącej pielęgnacji podłogi.

Skoncentrowany środek do mycia podłogi z naturalnymi dodatkami pielęgnacyjnymi. Czyści gruntownie nie zostawiając smug. Odświeża i chroni podłogę przed zabrudzeniami.

UŻYTKOWANIE:

Rozcieńczanie 100 ml w 5 l wody. Mycie za pomocą zwilżonego mopa

Wydajność ok. 500 m2 / 1 l.

PROTEKTOR KOMPLET

Środek do okresowego stosowania.
Usuwa pozostałości na podłodze po środkach Protektor Koncentrat i Blask, oraz innych środkach czyszczących. Obowiązkowo stosowany przed nałożeniem środka Protektor Blask.

UŻYTKOWANIE:

Rozcieńczanie 100ml w 5 l wody. Mycie za pomocą zwilżonego mopa.

Wydajność ok. 200 m2 / 1 l.

PROTEKTOR BLASK

Zabezpiecza podłogę na całej powierzchni oraz wszystkich połączeniach między deskami podłogowymi, chroniąc przed wnikaniem brudu i kurzu. 

UŻYTKOWANIE:

Przed nałożeniem środka, zmyć podłogę Protektorem Komplet. Środek nałożyć bez rozcieńczania na czystą podłogę . Zostawić do wyschnięcia na 30 minut. Nie polerować, nie wycierać do sucha!

Wydajność ok. 100 m2 / 1 l.

Protektor KoncentratProtektor KompletProtektor Blask
Stopień natężenia ruchuCzyszczenie bieżąceCzyszczenie okresoweRegeneracja okresowa
Podłogi w pomieszczeniach o niskim natężeniu ruchu np.: pokoje mieszkalne, sypialnieCo 5-7 dniCo 6-12 miesięcywg oceny wizualnej
Podłogi w pomieszczeniach o średnim natężeniu ruchu np.: schody, korytarze, pomieszczenia biuroweCo 3-5 dniCo 3-6 miesięcywg oceny wizualnej
Podłogi w pomieszczeniach o intensywnym natężeniu ruchu np.: restauracje, sklepy, szkołyCo 1-3 dni1-2 razy w miesiącuwg oceny wizualnej


WAŻNE:
podłogę należy pielęgnować wyłącznie środkami do tego przeznaczonymi.
* Zastosowanie środków pielęgnacyjno-czyszczących do podłóg lakierowanych innych producentów niż Barlinek może skutkować pojawieniem się plam, odbarwieniami na podłogach oraz dużą zmianą śliskości i połysku. Stosując środki innych producentów, Barlinek nie bierze odpowiedzialności za efekty ich stosowania.

Wszystkie zalecenia dotyczące częstotliwości czyszczenia i pielęgnacji podłóg są podane jako orientacyjne i uzależnione od ich rzeczywistej eksploatacji. Z ww. przyczyn nie mogą one stanowić roszczeń z tytułu gwarancji. Naniesiony piasek i rozlane płyny działają bardzo niekorzystnie na podłogę i należy je bezwzględnie usunąć. Gruntowna regeneracja środkiem Protektor Blask powinna być przeprowadzana rzadko i może zostać znacznie przesunięte w czasie dzięki regularnemu czyszczeniu, utrzymującemu podłogę w dobrym stanie.

 

LAKIEROWANE PODŁOGI SZCZOTKOWANE – PIELĘGNACJA, CZYSZCZENIE, RENOWACJA

Deski podłogowe Barlinka mogą być wykończone na kilka sposobów, dających różny efekt końcowy. Od kilku lat we wnętrzach królują drewniane podłogi postarzane, zachwycające naturalnością i szlachetnością surowca. Postarzane podłogi powstają w wyniku specjalnej obróbki warstwy wierzchniej deski – szczotkowania. Proces takiej strukturyzacji drewna polega na mechanicznym usunięciu miękkich elementów warstwy wierzchniej. Po tej obróbce, podkreślone zostaje usłojenie i układ włókien. Ślady użytkowania w postaci drobnych zarysowań oraz wgnieceń z biegiem lat będą mniej widoczne na podłodze szczotkowanej niż na podłogach o gładkiej powierzchni. Utrzymanie piękna podłogi szczotkowanej wymaga od użytkownika właściwej pielęgnacji.
Podłogi szczotkowane z biegiem czasu mogą ulec zabrudzeniu, szczególnie te o jasnym wybarwieniu. Użytkując podłogi strukturyzowane niezależnie czy jest to podłoga wykończona lakierem czy olejem należy przede wszystkim pamiętać o zabezpieczaniu jej przed uszkodzeniem.

 

CZYNNOŚCI PO MONTAŻU

Zaraz po montażu podłogi szczotkowanej lakierowanej, Barlinek zaleca nałożenie za pomocą mopa „Protektora Blask”. Środek ten utworzy na powierzchni drewnianej podłogi rodzaj filmu, który będzie działał hydrofobowo zabezpieczając przed wilgocią miejsca szczotkowane oraz połączenia pomiędzy deskami. Dzięki takiemu zabezpieczeniu łatwiej ją czyścić, usuwając brud i wilgoć. Podłoga dłużej będzie wyglądała jak nowa . Ważne: „Protektora Blask” nie rozcieńczamy ! wylewamy go bezpośrednio na podłogę przed rozprowadzeniem mopem. Należy tak rozprowadzić środek żeby zwilżyć a nie zalać podłogę.

 

CZYSZCZENIA PODŁOGI SZCZOTKOWANEJ, LAKIEROWANEJ

KROK 1

Do odnowienia (wyczyszczenia) podłogi szczotkowanej należy użyć: „Protektora Komplet”, „Protektora Blask ”, szczotki z miękkim włosiem, spryskiwacza, mopa.

KROK 2

„Protektor Komplet” rozcieńczamy w stosunku 100 ml na 5 litrów i wlewamy do spryskiwacza. Spryskujemy powierzchnię podłogi i odczekujemy ok. 5 minut.

KROK 3

Szczotką z miękkim włosiem czyścimy powierzchnię podłogi.

KROK 4

Czystą szmatką z wodą usuwamy zabrudzenia. Czynność powtarzamy kilkukrotnie do czasu uzyskania czystej powierzchni. Do płukania szmatki używamy osobnego pojemnika z czystą wodą. Należy często wymieniać wodę do płukania.

KROK 5

Po wyczyszczeniu podłogi należy zastosować „Protektor Blask”. „Protektor Blask” wylewamy na podłogę i rozprowadzamy mopem. „Protektor Blask” zabezpieczy podłogę przed szkodliwym działaniem wilgoci, dostawaniem się brudu w miejsca szczotkowane i połączenia między deskami.

KROK 6

Prace te można również wykonać mechanicznie za pomocą polerki parkieciarskiej i środków z serii „Protektor”.

EFEKTY CZYSZCZENIA (PRZED I PO)

Najczęściej zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi

PODŁOGA POKRYTA OLEJEM UV CZY NATURALNYM - JAK SPRAWDZIĆ?

Więcej

GŁUCHY ODGŁOS PRZY MONTAŻU NA KLEJ

Więcej

CZĘŚĆ PODŁOGI BYŁA PRZYKRYTA I ZMIENIŁA KOLOR

Więcej

PIELĘGNACJA DESKI KUPIONEJ W MARKECIE BUDOWLANYM

Więcej

CZY JEST MOŻLIWOŚĆ DOKUPIENIA PODŁOGI JESION PRODUKOWANEJ W 2008 ROKU?

Więcej

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY DESKĄ O DŁUGOŚCI 2,2M I 1,1M ?

Więcej

CZY DESKĘ BARLINECKĄ MOGĘ POŁOŻYĆ W ŁAZIENCE?

Więcej

PRZESUNIĘCIE POMIĘDZY ŁĄCZENIAMI NA KRÓTKIEJ KRAWĘDZI DESKI

Więcej

DYLATACJA W PODŁODZE PRZY MONTAŻU PŁYWAJĄCYM?

Więcej

JAKI PODKŁAD ZASTOSOWAĆ NA OGRZEWANIE PODŁOGOWE?

Więcej

CZY DESKĘ PORTO GRANDE MOŻNA POŁOŻYĆ NA OGRZEWANIU PODŁOGOWYM?

Więcej

OLEJ UV NA PODŁODZE Z OLEJEM NATURALNYM. CO ZROBIĆ?

Więcej

SKRZYPI MI PODŁOGA DWA MIESIĄCE PO UŁOŻENIU, CO ZROBIĆ?

Więcej

PONOWNE LAKIEROWANIE DESKI BARLINECKIEJ

Więcej

NAPRAWA WGNIECEŃ POD MEBLAMI

Więcej

USUWANIE PLAMY

Więcej

PODŁOGA PORYSOWANA PRZEZ PSA

Więcej

ZMYWANIE SMUG

Więcej

WYMIANA FRAGMENTU DESKI

Więcej

CZY MOŻNA CYKLINOWAĆ TYLKO DESKĘ PRZYKLEJONĄ DO PODŁOŻA?

Więcej

CYKLINOWANIE I BEJCOWANIE WYTARTEJ DESKI

Więcej

CYKLINOWANIE DESKI PO 5 LATACH?

Więcej

PONOWNE UŁOŻENIE DESKI BARLINECKIEJ ZALANEJ WODĄ

Więcej

CZYM PIELĘGNOWAĆ DESKĘ OLEJOWANĄ ?

Więcej

CZY DO DESKI BARLINECKIEJ MOŻNA STOSOWAĆ PŁYN DO MYCIA DREWNA PRONTO?

Więcej

OLEJOWANIE NOWO ZAKUPIONEJ PODŁOGI

Więcej

LAKIEROWANIE NOWEJ DESKI

Więcej

ZABEZPIECZENIE PRZED WNIKANIEM WODY

Więcej

CZY JEST MOŻLIWOŚĆ DOKUPIENIA PODŁOGI JESION PRODUKOWANEJ W 2008 ROKU?

Więcej