Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Łączenie deski z terakotą

Pytanie: Zamierzam położyć w salonie łączącym się z kuchnią na dużej długości deskę barlinecką Dąb Aurora Molti, a w kuchni terakotę. Proszę podpowiedzieć, czy najpierw należy ułożyć terakotę, a dopiero potem deskę, czy na odwrót. Czy celem wyrównania poziomów należy położyć dodatkową warstwę kleju pod terakotę? Czy różnica 4 mm jest w ogóle zauważalna? Kiedy zamontować listwy?

 

łączenie drewnianej podłogi z płytkami

 

Odpowiedź: W pierwszej kolejności proszę przykleić terakotę. Wysokość na jaką należy ją przykleić jest uzależniona od metody montażu deski warstwowej i podkładu. Grubość samej deski warstwowej wynosi 14mm. Jeżeli deska będzie przyklejona należy dodać maksymalnie 1mm na klej. W systemie pływającym jako podkład można zastosować np. korek o grubości 2mm lub 3mm, płytę z włókna drzewnego o grubości 5mm. Przykład: decydując się na metodę pływającą i podkład korkowy należy terakotę przykleić na wysokość 16mm (deska 14mm plus korek 2mm). Połączenie pomiędzy terakotą a deską warstwową (szczelina 10mm) maskujemy maskująca listwą dylatacyjną lub wykańczamy za pomocą pasów z naturalnego korka. Listwy przypodłogowe montujemy na końcu po ułożeniu całej podłogi.

Pokrewne tematy