Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Wilgotność 4%

Pytanie: Jeżeli wilgotność wylewki dochodzi do 4%, to czy wystarczy zwykła folia, czy też należy zastosować inną izolację?

 

jaka wilgotność wylewki przed montażem?

 

Odpowiedź: Maksymalna wilgotność wylewki na jakiej można montować drewnianą podłogę Barlinka powinna wynosić do 2%. Przy większych wilgotnościach podkładu, Barlinek jako producent nie daje gwarancji na swoje podłogi. Należy poczekać aż podkład wyschnie do wymaganej wartości lub w celu przyśpieszenia jego wysychania należy zastosować osuszacze powietrza. Stosowanie dodatkowych materiałów izolacyjnych na podkłady o wilgotności powyżej 2% skutkuje utratą gwarancji na Deskę Barlinecką.

Pokrewne tematy