Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Podłoga porysowana przez psa

Pytanie: W ostatnim czasie zakupiliśmy mieszkanie na rynku wtórnym, w którym to położona jest Deska Barlinecka. W mieszkaniu tym przebywał pies, tak więc jest lekko zniszczona. Proszę o informację w jaki sposób ją odświeżyć ? Czy potrzebne będzie cyklinowanie?

 

podłoga porysowana przez psa

 

Odpowiedź: Porysowana podłoga przez pazurki zwierząt jest do naprawienia. Jeżeli jest to podłoga lakierowana a rysy są powierzchniowe, można zastosować środek do renowacji lakieru „Protektor Blask”. Środek ten niweluje drobne optycznie rysy na powierzchni lakieru. W przypadku głębokich rys jedynym sposobem jest nałożenie nowej warstwy lakieru. Aktualnie na rynku są systemy lakiernicze pozwalające na nałożenie nowej warstwy lakieru bez konieczności jej szlifowania. W przypadku podłogi olejowanej najprostszym sposobem jej naprawy jest nałożenie warstwy oleju. .

Pokrewne tematy