Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Wymiana fragmentu deski

Kilka lat temu zakupiliśmy i położyliśmy na podłogę w pokoju deskę barlinecką trójwarstwową, jednak podłoga uległa zalaniu. Mieszkanie było ubezpieczone w PZU. Likwidator szkód stwierdził, że cała podłoga będzie podlegała wymianie ze względu na sposób ułożenia (klejona). Jednak po otrzymaniu kosztorysu okazało się, że ubezpieczyciel policzył tylko wymianę 2 m2 deski. W związku z tym moje pytanie: czy można wymienić tylko część uszkodzoną podłogi nie niszcząc pozostałej części? Poza tym z tego co się orientuję deskę barlinecką kupuje się na paczki a nie na metry, więc chciałabym wiedzieć ile metrów znajduje się w paczce?

 

W paczce jest 3,18 m2. To czy można wymienić deskę w takiej sytuacji zadecydować musi wykonawca. Teoretycznie jest to możliwe, ale należy zobaczyć, czy z deskami sąsiednimi nic się nie dzieje? Jednym zdaniem mogę skwitować to, że bez ekspertyzy nie można dać odpowiedzi jednoznacznej. Jeśli likwidator tak mówi to niech da wykonawcę takiego, który sobie z tym poradzi i położy deski tak, aby nie było widać wad.

Pokrewne tematy