Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Cyklinowanie i bejcowanie wytartej deski

Pytanie: Czy deskę barlinecką bardzo wytartą po 10 latach można wycyklinować i zabejcować np. na ciemniejszy kolor i polakierować? Jeśli tak, to jakich preparatów należy użyć?

 

cyklinowanie i bejcowanie wytartej deski barlineckiej

 

Odpowiedź: Przy bardzo zużytej warstwie lakierniczej Deskę Barlinecką można przeszlifować i ponownie polakierować. Usuwając lakier możemy nałożyć na surowe drewno lakiery podłogowe zabarwione. Kolorowy lakier do podłóg można dziś dobrać według karty kolorów – tak jak w przypadku farb. Inny efekt osiągniemy, barwiąc posadzkę olejem. Olej podkreśla usłojenie i osiąga się inne efekty niż w podłogach lakierowanych. Aby właściwie dobrać kolorystykę należy uprzednio wykonać próbę na kawałku podłogi.

Pokrewne tematy