Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Ponowne ułożenie deski barlineckiej zalanej wodą

Pytanie: Moja podłoga, ułożona z deski barlineckiej klejonej, została zalana wodą w wyniku pęknięcia rury wodociągowej. Bezdyskusyjne jest, że aby mieszkanie wysuszyć, muszę w całości zdjąć podłogę i usunąć podkład z folii i płyty pilśniowej miękkiej. Czy technologia montażu deski barlineckiej przewiduje ponowne zastosowanie odzyskanych paneli (oczywiście jeżeli nie zostały uszkodzone przez wodę lub w trakcie demontażu)? Moim zdaniem jest to nierealne, zarówno z powodu odkształcenia paneli na skutek kontaktu z wodą, jak i w wyniku pozostawania warstewek kleju na styku paneli, które uniemożliwią dokładne ich przyleganie. Bardzo proszę o Pańską opinię w przedmiotowej sprawie.

 

podłoga zalana wodą

 

Odpowiedź: Zalana podłoga drewniana spowodowała zmianę wymiarów poszczególnych elementów deski. Po jej rozebraniu ponowny montaż jest praktycznie niemożliwy ze względu na zmianę wymiarów zamków i możliwości ich połączenia. Dodatkowo zawilgocone drewno zostało narażone na pojawienie się pleśni co ma negatywny wpływ na zdrowie użytkowników.

Pokrewne tematy