Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Czym pielęgnować deskę olejowaną ?

Pytanie: Jak prawidłowo konserwować i odnowić olejowaną podłogę olejem naturalnym? Jak często przeprowadzać regeneracje olejowanej podłogi i jakimi środkami? Podłoga została "umyta" letnią wodą z szarym mydłem i wytarta do sucha.

 

podłoga zalana wodą

 

Odpowiedź: Do konserwacji podłóg olejowanych olejami naturalnymi należy stosować środki do tego przeznaczone. Stosowanie innych środków niż te jakie zaleca Barlinek może skutkować pojawieniem się plam, przebarwień kolorów na powierzchni podłogi. Do bieżącego mycia podłogi olejowanej olejami naturalnymi służy mydło Wash Care. Do usuwania plam oraz pozostałości po innych środkach do podłóg stosujemy zmywacz Magic Cleaner. Do zabezpieczenia podłóg należy stosować środek Wax Care Plus.
Więcej informacji w samodzielnej pielęgnacji >>>

Pokrewne tematy