Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Czy do Deski Barlineckiej można stosować płyn do mycia drewna PRONTO?

Pytanie: Producent płynu do mycia drewna Pronto podaje na opakowaniu informację, że ten płyn skutecznie czyści i pielęgnuje drewniane powierzchnie nie niszcząc ich struktury. Czy mycie drewnianej podłogi lakierowanej tym środkiem może mieć negatywny wpływ na podłogę?

 

pielęgnacja deski barlineckiej

 

Odpowiedź: Do pielęgnacji lakierowanej deski barlineckiej należy stosować tylko środki do tego przeznaczone. W ofercie Barlinka są trzy środki z serii Protektor do bieżącego mycia (Protektor Koncentrat), usuwania plam i starych środków czyszczących (Protektor Komplet) oraz środek do renowacji powłoki lakierniczej (Protektor Blask). Inne środki mogą zawierać woski powodujące wystąpienia zmatowionej powierzchni lakieru oraz wrażenie porysowanej podłogi.
Więcej informacji w samodzielnej pielęgnacji >>>

Pokrewne tematy