Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Podkład a sposób montażu do podłoża

Pytanie: W nowym mieszkaniu chcę położyć Deskę Barlinecką. Czy można ją kłaść na klej? Jakie są metody montowania desek?

 

deskę barlinecką można montoważ na klej lub pływająco

 

Odpowiedź: Są dwie metody sposoby montażu. Pierwszy sposób montażu – montaż pływający na podkładzie z płyty EKO, z maty korkowej. Drugi sposób montażu to przyklejenie deski warstwowej do podłoża. Zdecydowanie łatwiejszą i tańszą metodą jest metoda pływająca. Zamki w desce warstwowej pozwalają na montaż podłogi bez użycia kleju. Przy metodzie pływającej nie ma wymogów związanych z wytrzymałością wylewki. Decydując się metodę montażu poprzez przyklejenie deski warstwowej do podłoża, Barlinek zaleca skorzystać z usług profesjonalnej firmy parkieciarskiej.

Pokrewne tematy