Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Podłoga pływająca - akustyka

Pytanie: Czy deska jako podłoga pływająca ma cechy dźwiękowe charakterystyczne dla paneli, tj. czy również mocno słychać kroki, głuche stuki i jak coś upadnie ? Czy jeśli będzie klejona to da się to wyeliminować?

 

deska barlinecka montaż pływający akustyka

 

Odpowiedź: Przyklejenie Deski Barlineckiej do podłoża jest najlepszym sposobem na zmniejszenie się pogłosu od dźwięków uderzeniowych tj. kroków, stukania czy upadku przedmiotów na podłogę. Podłoga pływająca wymaga zastosowania odpowiedniego podkładu aby uzyskać jak największy współczynnik pochłaniania dźwięków. Podkłady o dużej gęstości i porowatej budowie będą charakteryzowały się dużym współczynnikiem pochłaniania dźwięków. Obecnie na rynku można kupić podkłady których współczynnik pochłaniania dźwięku jest porównywalny z przyklejeniem deski do podłoża. Współczynnik pochłaniania dźwięków podawany jest przez producentów na opakowaniu.

Pokrewne tematy