Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Co lepsze - przyklejenie podłogi czy montaż pływający ?

Pytanie: Właśnie zakupiłem Deskę Barlinecką. Czy zastosować normalne układanie tzw. podłogę pływającą czy może kleić ją do podłoża, co podobno poprawia akustykę takiej podłogi, nie słychać odgłosów kroków.

 

deskę barlinecką można montować na klej jak i pływająco

 

Odpowiedź: Bardzo dobrym rozwiązaniem jest przyklejenie deski barlineckiej do podłoża. W takim systemie montażu współczynnik pochłaniania dźwięków (np. kroków) jest największy. Obecnie na rynku można kupić podkłady o współczynniku pochłaniania dźwięków porównywalny z systemem klejowym. W drugim przypadku koszt materiałów oraz nakłady pracy parkieciarza będą niższe.

Pokrewne tematy