Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Różnica poziomów przy ogrzewaniu podłogowym

Pytanie: Posiadam podłogę z Deski Barlineckiej - dąb, o wymiarach 5 x 8 m, na której w środkowej części (ok. 2 x 5m) ułożone jest ogrzewanie podłogowe - wodne. Jaki podkład zastosować pod deskę? Dodam, że na pozostałej części jest podkład "zielony" ok. 5mm.

 

jaki podkład przy ogrzewaniu podłogowym

 

Odpowiedź: Płyta EKO z włókien drzewnych ma bardzo duży współczynnik strat ciepła i z tego powodu nie może być zastosowana na ogrzewaniu podłogowym. Najlepszym rozwiązaniem jest zmiana podkładu z płyty EKO na inny podkład o jak najmniejszym współczynniku strat ciepłą. Zamontowaną już podłogę z deski barlineckiej można rozebrać i ponownie ułożyć bez obawy o jej uszkodzenie. Wyspecjalizowane sklepy z podłogami oferują szeroki wybór podkładów przeznaczonych pod ogrzewanie podłogowe.

Pokrewne tematy