Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Montaż deski w lecie, a ogrzewanie podłogowe

Pytanie: W przedpokoju zainstalowano ogrzewanie podłogowe, czy w lecie konieczne jest uruchomienie ogrzewania przed montażem deski (deska układana jest w systemie pływającym)?

 

czy konieczne jest wygrzewanie wylewki przed montażem

 

Odpowiedź: Wygrzewanie wylewki ma na celu pozbycie się wilgoci szczątkowej oraz zlikwidowanie wszystkich naprężeń w wylewce. Proponuję zmierzyć wilgotność wylewki metodą CM i jeżeli będzie ona poniżej 1,8% (dla wylewki cementowej) nie ma konieczności wykonywania jej wygrzewania. W przypadku montażu klejowego należy koniecznie wykonać wygrzewanie. Zlikwidujemy naprężenia w podkładzie mogące w trakcie późniejszego użytkowania podłogi rozwarstwić nam podłogę od podkładu.

Pokrewne tematy