Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Deska na ogrzewaniu podłogowym z legarami?

Pytanie: Mam pytanie odnośnie podłóg drewnianych i wodnego ogrzewania podłogowego. Najchętniej zastosowałbym podłogę drewnianą na legarach (podobno nie trzeba wtedy robić wylewek) a między legarami poprowadziłbym rurki ogrzewania. Jak to wygląda przy desce barlineckiej? Jakie wymiary powinny mieć legary podłogowe?

 

deska barlinecka na ogrzewaniu podlogowym

 

Odpowiedź: Podobne systemy ogrzewania podłogowego stosowane są w legarowanych podłogach sportowych. Trzeba mieć świadomość, że straty ciepła w takim systemie będą większe niż w podłogach, w których ogrzewanie jest w wylewce. W celu ograniczenia strat ciepła należy dobrze odizolować termicznie rurki od podkładu np. wełną mineralną z odbłyśnikiem aluminiowym. Legary podłogowe zalecane przez Barlinek powinny mieć wymiar szerokość 95 mm, grubość 20 mm, długość 2m, 2,5m lub 3m.

Pokrewne tematy