Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Dylatacja w 3 otwartych pomieszczeniach - czy konieczna ?

Pytanie: Zakupiłem podłogę Merbau z serii Life. Podłoga będzie układana w systemie pływającym w trzech otwartych pomieszczeniach (przedpokój, salon, pokój dzienny). W związku z tym mam pytanie: Czy można ułożyć podłogę w całości (tzn. bez listew połączeniowych pomiędzy pomieszczeniami) - to rozwiązanie byłoby dla mnie lepsze, ponieważ podłoga tworzyłaby całość, czy jednak należy pomieszczenia podzielić i połączyć listwami. Nadmieniam, iż wszystkie pomieszczenia są otwarte i tworzą jeden poziom użytkowy.

 

podłoga drewniana czy dylatacja jest konieczna?

 

Odpowiedź: Jeżeli są to otwarte pomieszczenia nie podzielone ściankami i drzwiami nie musi Pan stosować szczelin dylatacyjnych. Są one koniecznie wymagane przy ścianach. Gdyby te pomieszczenia były podzielone drzwiami to w przypadku montażu podłogi w systemie pływającym należy koniecznie zostawić szczelinę dylatacyjną w świetle ościeżnicy. Szczelinę ta można zamaskować listwą dylatacyjną lub w sposób mniej widoczny za pomocą paska z korka. Korek można podbarwić na kolor podłogi malując go lakierem barwiącym. W przypadku przyklejenia desek warstwowych do podłoża, nie musi Pan stosować szczelin dylatacyjnych w drzwiach oddzielających pomieszczenia.

Pokrewne tematy