Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Sposób układania płyt podpodłogowych

Pytanie: Mam pytanie odnośnie układania płyt podpodłogowych. Czy układamy je w karo czy jedna obok drugiej? Na styk czy są jakieś minimalne odstępy?

 

układanie płyt podpołogowych jest bardzo ważne, aby cieszyć się połoga na lata

 

Odpowiedź: Zalecany sposób montażu płyt podpodłogowych jest ich ułożenie w „karo” co pozwoli na uniknięcie wystąpienia w jednej linii połączenia płyt podpodłogowych i połączenia krawędzi wzdłużnych desek. Układanie płyt podpodłogowych w „cegiełkę” jest dopuszczalne ale należy pamiętać żeby uniknąć wystąpienia w jednej linii połączenia płyt podpodłogowych i połączenia krawędzi wzdłużnych desek. Odstępy krawędzi płyt od ściany powinny wynosić 10mm, odległości pomiędzy krawędziami płyt 2mm do 3mm.

Pokrewne tematy