Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Czy można unikać dylatacji ?

Pytanie: Proszę o informację, czy w niewielkim mieszkaniu można ułożyć Deskę Barlinecką (grab - deska krótka) tak aby uniknąć montowania listew dylatacyjnych? W całym mieszkaniu będzie identyczna podłoga i bardzo zależy mi na "płaskim, jednolitym" efekcie, co moim zdaniem zaburzy listwa dylatacyjna. Największe pomieszczenie ma 19,9 m2 + przedpokój ok. 5 m2 + garderoba 3 m2 oraz pokój 15,9 m2. Mój pomysł zakłada ułożenie podłogi w tym samym kierunku we wszystkich pomieszczeniach i jeśli to możliwe, bez listew dylatacyjnych.

 

kiedy można nie stosować dyltacji przy układaniu podłogi drewnianej

 

Odpowiedź: Jeżeli są to otwarte pomieszczenia nie podzielone ściankami i drzwiami nie musi Pan stosować szczelin dylatacyjnych. Są one koniecznie wymagane przy ścianach. Gdyby te pomieszczenia były podzielone drzwiami to w przypadku montażu podłogi w systemie pływającym należy koniecznie zostawić szczelinę dylatacyjną w świetle ościeżnicy. Szczelinę ta można zamaskować listwą dylatacyjną lub w sposób mniej widoczny za pomocą paska z korka. Korek można podbarwić na kolor podłogi malując go lakierem barwiącym. W przypadku przyklejenia desek warstwowych do podłoża, nie musi Pan stosować szczelin dylatacyjnych w drzwiach oddzielających pomieszczenia.

Pokrewne tematy