Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Dylatacja

Pytanie: Jaką szerokość powinna mieć dylatacja w podłodze z warstwą z drewna jesionowego o powierzchni 15x20metrów ? Jakie dylatacje należy zastosować w podłodze o tej samej powierzchni z dębu ? Czy można zastosować korek dylatacyjny w szczelinie?

 

dylatacja w podłodze drewnianej

 

Odpowiedź: Dylatacja w podłodze drewnianej to bardzo ważny element montażu podłogi. Maksymalna powierzchnia jaką można ułożyć z deski warstwowej bez szczeliny dylatacyjnej wynosi 20m x 8m. 20m to wymiar przy montażu deski wzdłuż długiej krawędzi, 8m to wymiar deski przy krótkich krawędziach. Montując podłogę o wymiarze 15m x 20m, proponuję żeby bok dłuższy deski był montowany prostopadle do wymiaru 15m. w tym przypadku należy wykonać jedną dylatacje o szerokości 10mm w środku pomieszczenia. Korek dylatacyjny jest odpowiednim materiałem do wypełnienia szczeliny dylatacyjnej. Gatunek warstwy wierzchniej drewna nie ma znaczenia na umiejscowienie i wielkość dylatacji.

Pokrewne tematy