Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Niwelacja na całej kondygnacji

Pytanie: Chciałbym ułożyć Deskę Barlinecką na całej kondygnacji. Zależy mi na tym, żeby przykleić deskę do podłoża (ze względu na efekty dźwiękowe). Pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami, a korytarzem jest różnica poziomów (ok 12mm), a wylewki są miejscami pęknięte. Planuję najpierw przykleić do betonowej wylewki w korytarzu 4mm sklejki, a w pozostałych pomieszczeniach OSB-3 15mm. Wszystko to dla zrównania poziomów. Następnie przykleić Deskę Barlinecką. Moje pytanie jest czy to w ogóle możliwe? Jeśli tak to jakimi klejami to zrobić? Czy wspomniane pęknięcia wylewki nie będą miały wpływu na pracę całej podłogi?

 

niwelacja podłoża przed montażem deski barlineckiej

 

Odpowiedź: Rozwiązanie jakie pan proponuje jest poprawne. Ze względu na popękaną wylewkę należy dodatkowo przytwierdzić płytę OSB i sklejkę kołkami np. 6x60 rozporowymi w rozstawie co 500mm. Przed przyklejeniem płyty OSB do podłoża należy ją przeszlifować papierem ściernym w celu usunięcia fabrycznie naniesionego oleju. Płyty OSB i sklejkę należy układać w sposób mijankowy z przesunięciem ok. 300mm. Do klejenia płyt a następnie podłogi można zastosować klej Barlinka 1 K STP z gruntem systemowym. Niwelacja różnicy poziomów w poszczególnych pomieszczeniach za pomocą płyty OSB jest jedną z najczęściej stosowanych i tanich metod.

Pokrewne tematy