Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Wilgotność mieszkania w stanie surowym

Pytanie: Na przełomie czerwca i lipca odbieram nowe mieszkanie. Budynek budowany od początku zeszłego roku, mury zdążyły nabrać dużo wody, do dziś po opadach jest wilgoć w mieszkaniu (dach dopiero układają). Planuję położyć Deskę Barlinecką (jesion). Jak długo trzeba suszyć mieszkanie żeby móc położyć deskę ? Jakie są wymogi podłoża dotyczące wilgotności?

 

jaka wilgotność przy montażu deski barlineckiej

 

Odpowiedź: Dopuszczalna wilgotność wylewki na bazie cementu to 2%, wilgotność wylewki anhydrytowej do 0,5%, pomiar wilgotności wylewki powinien zostać wykonany metodą karbidową tzw. CM przez parkieciarza. Wilgotność względna powietrza w jakiej powinna być montowana i użytkowana podłoga wynosi 45%-60%.

Pokrewne tematy