Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Salon szaro-turkusowy


Aranżacje w odcieniach szarości są na topie od kilku sezonów. Ten stonowany kolor doskonale komponuje się z ożywczym turkusem. Odpowiednio dopasowane kolory ścian i dobrane dodatki, sprawiają, że wnętrze jest eleganckie i energetyczne. Radzimy, jak efektownie urządzić salon szaro-turkusowy.

 

turkusowy salon
 

Dobrym pomysłem na pokój szaro-turkusowy może być ożywienie popielu dodatkami w barwie turkusu. Efektownie na tle ciemnych ścian prezentują się choćby kontrastujące zasłony czy meble wypoczynkowe. Pozostałe sprzęty mogą zostać utrzymane w kolorze bieli lub jasnego drewna. Pozostałe najważniejsze elementy w turkusowo-szarym salonie powinny zostać utrzymane w naturalnych odcieniach kremu i bieli. Ściany w salonie szaro-turkusowym mogą być pokryte farbą lub tapetą. Na podłodze najlepiej położyć drewnienie deski warstwowe w odcieniach popielu. Dla osób ceniących design, idealnie będą deski podwójnie barwione, podkreślone dodatkowo białym szczotkowaniem. Dzięki temu, salon nabierze głębi, a jasna kolorystyka drewna będzie doskonałym uzupełnieniem aranżacji.

 

salon turkusowy
 

Salon szaro-turkusowy dodatkowo ożywią drobne akcenty w barwach koralu, amarantu, żółci czy mandarynki. Ważne jednak, aby nie było ich zbyt wiele. Aranżację można wzbogacić również o złoto.