Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

Salon w stylu wiejskim. Pięknie i naturalnie


Czy może być coś cudowniejszego w zimowy wieczór niż sączenie rozgrzewającego napoju przed kominkiem, w którym trzaska ogień? Salon w stylu wiejskim to pomieszczenie, w którym komfortowo poczuje się cała rodzina. Naturalne materiały i masywne meble wypełniają je spokojem charakterystycznym dla dawnej wsi.

 

salon w stylu wiejskim
 

Kluczem do stworzenia efektownego wystroju salonu w wielkim stylu jest wykorzystanie naturalnych materiałów. Ściany w pomieszczeniach utrzymanych w sielskiej estetyce zwykle pokryte są nierównym bielonym tynkiem lub deskami. Kamienne płytki lub deski drewniane powinny przykrywać posadzkę, a sufit dobrze jest przyozdobić belkami – efektownie wyglądają zarówno te w naturalnym kolorze, jak i połączenia brązu z bielą. Pomieszczenie musi być przy tym przestronne i dobrze oświetlone. Kolorami dominującymi w aranżacji powinny stać się biel, beż i brąz, które można wzbogacić w akcenty w barwie zieleni, pomarańczu, żółci i czerwieni. Salon miłośnika naturalności to przede wszystkim przybytek przytulności. Nic bowiem nie ociepli wizualnie wnętrza tak jak drewno, dlatego jeśli decydujemy się na ten styl, to szukajmy desek o mocnym usłojeniu, takich prawdziwych, nie super selekcjonowanych.

 

urządzamy wnętrze w stylu wiejskim
 

Sercem salonu w stylu wiejskim jest kominek. W jego pobliżu powinna stanąć wygodna tapicerowana kanapa i fotele. Oprócz nich w pomieszczeniu musi znaleźć się miejsce na klasyczne, drewniane masywne meble. Mogą być one utrzymane w różnych stylach i kolorach – ważne, aby było zestawione ze sobą według klucza obranego przez aranżera. Sprzęty muszą sprawiać wrażenie starych, a ich fronty mogą być zdobione. W sielskim salonie z pewnością znajdzie się miejsce na stylowy kredens, stół z ławami lub masywnymi krzesłami. Aranżacji nie trzeba traktować jako wierne odwzorowanie wiejskiego wnętrza. Dobrze jest wprowadzić tu nieco oryginalności, nadając dawnym przedmiotom nowe zastosowanie. W salonie w stylu wiejskim za ławę może służyć niska komoda lub drewniane skrzynie, a funkcję gazetnika świetnie będzie pełnił wiklinowy kosz.

 

urządzamy wnętrze w stylu wiejskim
 

Urządzając salon w stylu wiejskim, nie można zapomnieć o ludowych dodatkach. Na podłodze można położyć wyprawione skóry lub ręcznie tkane dywany z ludowym wzorem. Na ścianach powinny zawisnąć obrazki z naturalnym motywem, kilimy i kwiatowe wieńce. Dobrze, jeśli pomieszczenie zostanie ozdobione przedmiotami i sprzętem dawniej wykorzystywanym na wsi, które można znaleźć na internetowych aukcjach i targach staroci. Warto wyeksponować je na podłodze lub blatach mebli.

 

urządzamy wnętrze w stylu wiejskim