Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

Salon w stylu loft. Ciesz się przestrzenią


Salon w stylu loft powinien być surowy, przestronny i dobrze oświetlony. Dla wyreżyserowania nastroju dawnej manufaktury, laboratorium najważniejsza jest odpowiednia baza. Charakter wnętrza budują wyeksponowane materiały budowlane oraz instalacje. Meble są proste i surowe, a cała aranżacja jest wyrazem indywidualizmu i dobrego smaku.

urządzamy wnętrze w stylu loftowym
 

W loftowym salonie meble schodzą na drugi plan. Najważniejsza jest aranżacja industrialnych ścian, która powinna przywodzić na myśl fabryczną estetykę. Ich duże powierzchnie mogą być pokryte jednolitą farbą w kolorze bieli lub szarości. Efektownie wyglądają tu także surowe cegły oraz beton architektoniczny. Sufit zwykle pomalowany jest białą farbą.

 

salon w stylu loft
 

Drewno na podłodze w lofcie wygląda rewelacyjnie. Stanowi przytulną bazę, która jest tak istotna. Wzrok powinny przyciągać długie deski, które dzięki zastosowaniu obecnych technologii w produktach warstwowych, można z powodzeniem układać na ogrzewaniu podłogowym. Deski w naturalnym kolorze, a także deski ciemne idealnie się tutaj sprawdzą. Meble w salonie w stylu loftowym powinny być designerskie. Mogą być to sprzęty zaprojektowane przez architekta lub te wykonane samodzielnie przez mieszkańców loftu. Do ich zrobienia można wykorzystać surowe palety (ława, rama łóżka), drewniane skrzynki (regał na książki, minimalistyczne siedziska). Aranżację powinien dopełniać wygodny, prosty zestaw wypoczynkowy. Jeśli meble będą utrzymane w ciepłych kolorach (np. brązy, beże, pomarańcze), wnętrze stanie się nowoczesne i przytulne. W przypadku, gdy ich obicia będą zimne, przestrzeń zyska surowy i jeszcze bardziej minimalistyczny wymiar.

urządzamy wnętrze w stylu loftowym
 

W nowoczesnych loftowych wnętrzach bardzo ważne jest wyeksponowanie industrialnych akcentów. Powinny znaleźć się tu przemysłowe lampy. Może być to oświetlenie z fabrycznymi kloszami lub designerskie instalacje ze szkła i metalu. Należy także podkreślić metalowe elementy instalacji hydraulicznej oraz grzejniki i inne okablowanie. Przewody mogą być pomalowane w barwie kontrastującej z sufitem – świetnie będą prezentowały się choćby w srebrze lub czerni. W salonie w stylu loft dobrze będzie wyglądała także nowoczesna sztuka. Obrazy mogą być powieszone lub oparte o ściany.

 

salon w stylu loft