Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Styl angielski. Aranżacje nawiązujące do tradycji


Wnętrza urządzone w stylu angielskim cechuje przemyślany eklektyzm. Są one bardzo przytulne, a ich klimat buduje duża ilość bibelotów i drobiazgów. W pomieszczeniach mogą zostać ustawione meble z dawnych epok. Znajdzie się tu także miejsce na stylizowane sprzęty oraz miękką sofę.

Aranżacje w angielskim stylu są bardzo ozdobne. Ściany powinny być pokryte wzorzystymi tapetami w klasyczne wzory, które będą wykańczały dekoracyjne listwy podłogowe i sufitowe. Mogą one także zostać wyłożone frezowanymi deskami w ciemnym odcieniu. W salonie i pokojach podłoga powinna być wykonana z ciepłych drewnianych desek podłogowych, które będą harmonijnie współgrały z całością. Styl angielski jest bardzo charakterystyczny, gdyż cechuje go duża naturalność. Kwiaty na ścianach, sęki na podłodze. Idealnie sprawdzą się deski olejowane, gdyż najlepiej wyeksponują wszystkie zalety prawdziwego drewna. Przyjemnie ciepła w dotyku, stanowi doskonałe tło o wielobarwnych aranżacji. W kuchni i łazience natomiast lepiej postawić na kamień lub kafelki, nawiązujące swoją estetyką do czasów wiktoriańskich.

 

styl angielski
 

W angielskich wnętrzach dominują jasne kolory. Najlepiej, aby były to przybrudzona biel i beże. Mimo to dobrze sprawdzą się tu także nasycone, głębokie zielenie, błękity i czerwienie. Najczęściej stosowane wzory to kwiatowe desenie oraz motywy geometryczne. Należy je ze sobą mieszać. W oknach powinny zawisnąć ciężkie, dekoracyjne, marszczone zasłony i firany.

styl angielski we wnętrzach
 

Meble we wnętrzach w stylu angielskim muszą być drewniane i masywne. Dobrze, jeśli będą pochodziły z różnych epok – aranżacja powinna wyglądać tak, jakby przestrzeń byłą urządzana przez kilka pokoleń, z których każde pozostawiło w niej swój ślad. Sofy, fotele z wysokim zagłówkiem i krzesła koniecznie muszą być tapicerowane. Powinny być przy tym bardzo miękkie i wygodne. Dobrze sprawdzą się tu także komody, witryny, biblioteczki oraz stoły zrobione z solidnego, ciemnego drewna.

 

angielski styl
 

Jednym z najważniejszych wyznaczników angielskiego stylu jest duże nagromadzenie dodatków. We wnętrzach pełno jest bibelotów i pamiątek. Mogą być nimi zdjęcia w zdobionych ramach, obrazy, suszone kwiaty, delikatne naczynia i porcelanowe lalki. Znajdzie się tu także miejsce na bijący zegar i dekoracyjne lampy stołowe, dające przytłumione światło, które pozwoli na zbudowanie ciepłego nastroju.

 

​DESKA BARLINECKA W POMIESZCZENIACH W stylu Angielskim