Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Salon w stylu angielskim. Przytulna przestrzeń dla całej rodziny


W centrum salonu w stylu angielskim stoi wygodna, wzorzysta sofa. Przy niej zwykle ulokowane są fotele z wysokimi zagłówkami i podnóżkami oraz miękkie pufy. Nastrój panujący w salonie jest ciepły i przytulny. Rodzinny charakter wnętrza często dopełnia trzaskający w kominku ogień. Salon w tym stylu nie jest miejscem bankietów, czy pełnych blichtru spotkań. To azyl domowników, w którym wspólnie spędzają czas i spotykają się z najbliższymi przyjaciółmi.

 

salon w stylu angielskim
 

Ściany w salonie w stylu angielskim powinny być pokryte wzorzystymi tapetami lub drewnem. Podłoga w pomieszczeniu to deska ciemniejsza, gdyż jest ona bazą do jasnych mebli, wzorzystych dodatków. W stylu angielskim, detale są ważne. Zatem podłoga, która mogłaby się jedynie tłem do całej aranżacji jest bardzo ważna. Deski dębowe najlepiej jak kontrastują z białymi listwami przypodłogowymi. Całość musi być oparta na materiałach naturalnych, prawdziwych. Nie ma tu miejsce na sztuczności. Wnętrze jest jasne – oświetla je dzienne światło wpadające przez duże okna. Jakie kolory powinny dominować w salonie? Styl angielski to przede wszystkim delikatne pastele. Znajdzie się tu także miejsce na akcenty w barwie nasyconego fioletu, czerwieni, zieleni lub błękitu. W pomieszczeniu panuje bogactwo wzorów – pełno tu kwiatów, klasycznej kraty oraz pasów. Mogą być one ze sobą swobodnie łączone.

 

salon styl angielski
 

Meble wypoczynkowe w salonie w stylu angielskim muszą być wzorzyste i wygodne. Natomiast pozostałe sprzęty powinny być solidne i drewniane. Mogą być utrzymane w ciemnym kolorze lub pomalowane jasną farbą. W pomieszczeniu dobrze będą prezentowały się wiekowy kredens, biblioteczka oraz bujany fotel. Dobrze, jeśli w znajdzie się tu także kominek, na którego gzymsie będzie można ustawić różnorodne bibeloty.

Czego jeszcze nie powinno zabraknąć w salonie? Styl angielski to także nastrojowe oświetlanie, dlatego w tej estetyce nie może zabraknąć stołowych lamp. Powinny mieć one dekoracyjne, drewniane lub metalowe podstawy oraz materiałowe klosze. W aranżacji tego typu uwagę powinien przyciągać także bogato zdobiony żyrandol w stylu vintage. Zwykle wykonany jest on z giętej stali, którą mogą zdobić kryształki, lniane klosze lub imitacje świec.

 

urządzamy wnętrze w stylu angielskim
 

Salon w stylu angielskim to królestwo dodatków. To jeden z niewielu prądów w aranżacji wnętrz, w których nie trzeba starać się o zachowanie umiaru. Na ścianach może zawisnąć antyczny zegar, pozłacane ramki ze zdjęciami, kwiatowe wieńce oraz malowidła z motywem roślinnym lub te nawiązujące do epoki wiktoriańskiej. Na sofie powinno leżeć wiele kolorowych, wzorzystych poduszek. W salonie można także ustawić żywe kwiaty i delikatną porcelanę.