Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

Salon w stylu nowoczesnym. Pamiętaj o konsekwencji


Urządzanie salonu w stylu nowoczesnym wymaga dużej konsekwencji. Minimalizm we wnętrzu powinien być urozmaicany interesującymi, geometrycznymi bryłami mebli w ciekawych kolorach. Bardzo ważne, aby nie zaburzyć harmonii aranżacji zbędnymi dodatkami czy sprzętami w innym stylu.

 

urządzamy wnętrze w stylu nowoczesnym
 

 

urządzamy wnętrze w stylu nowoczesnym
 

Salon nowoczesny to przestronne, jasne wnętrze z dużymi oknami. Bardzo często połączony jest on z kuchnią i jadalnią. Zwykle jego ściany pomalowane są na biało, można jednak spotkać także projekty, w których dominują nasycone barwy z podstawowej palety kolorystycznej. Aranżacje dodatkowo może urozmaicać wyeksponowanie na jednej ze ścian cegieł, drewnianych desek czy tynku strukturalnego. Otwartą przestrzeń można podzielić przepierzeniami ze szkła z designerskim motywem, metalu lub efektownie podświetlanymi luksferami.

 

nowoczesny salon
 

 

urządzamy wnętrze w stylu nowoczesnym
 

Na podłodze w nowoczesnym salonie drewno idealnie będzie się komponowało z innymi „surowymi” materiałami. Należy pamiętać, że deski warstwowe dają możliwość stosowania ogrzewania podłogowego, które jeszcze bardziej sprawi, że będziemy mieć ciepło pod stopami. Drewno ma również tę cechę iż z czasem nabiera na szlachetności, każda ewentualna rysa, która w trakcie normalnego użytkowania może powstać, będzie elementem wystroju (w przeciwieństwie do laminatów, w przypadku których rysa równa się z widocznym śladem). Należy pamiętać, że w wystroju nowoczesnych salonów bardzo istotną rolę odgrywa oświetlenie. Przede wszystkim powinno być ono praktyczne, tak aby pozwalało na komfortowe funkcjonowanie w pomieszczeniu. Dobrze sprawdzą się tu zarówno metalowe industrialne lampy, jak i nowoczesne kompozycje ze szkła lub papieru.

 

nowoczesne salony
 

 

urządzamy wnętrze w stylu nowoczesnym
 

W salonach nowoczesnych powinny dominować proste linie. Tej zasadzie należy także podporządkować umeblowanie. W centrum pomieszczenia powinien znaleźć się minimalistyczny zestaw wypoczynkowy – sofa i fotele mogą być tapicerowane materiałem lub skórą. Dobrze, jeśli jest on utrzymany w wyrazistym kolorze. Oprócz niego we wnętrzu powinna stanąć ława lub stoliki kawowe. Znajdzie się tu także miejsce na biblioteczkę oraz kominek lub ekokominek.

 

salon nowoczesny
 

 

urządzamy wnętrze w stylu nowoczesnym
 

Choć w salonie w stylu nowoczesnym nie ma zbyt wielu dodatków, nie oznacza to, że wnętrze pozbawione jest charakteru. Oprócz designerskich mebli ocieplają je umieszczone na ścianach grafiki, plakaty, zdjęcia i modernistyczne instalacje. Do ciekawych pomysłów należy urozmaicenie przestrzeni poprzez wyeksponowanie ściennego ogrodu lub efektownie zaaranżowanych wnęk w ścianach.

 

urządzamy wnętrze w stylu nowoczesnym
 

 

urządzamy wnętrze w stylu nowoczesnym