Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

Salon w stylu art deco. Funkcjonalne i z nutką artyzmu


Salon w stylu art deco to wnętrze o wyjątkowym charakterze. Pełno tu pięknych i praktycznych sprzętów oraz nietuzinkowych, luksusowych ozdób. Funkcjonalne, wygodne meble pozwalają się tu łatwo zrelaksować, a sam wystój jest połączeniem tego, co najlepsze w klasyce i nowoczesności.

 

Salon Art Deco
 

Ściany salonu w stylu art deco mogą być pomalowane białą farbą lub nasyconymi kolorami. Wśród nich powinny przeważać beże, błękity, a także odcienie brązu, zieleni i brzoskwini. Równie dobrze mogą zdobić je wzorzyste tapety czy marmur albo dekoracyjne drewniane deski lub listwy. Podłoga powinna zostać wyłożona kamiennymi parkietem lub nowoczesnymi deskami warstwowymi. Taka podłoga jest ponadczasowo – oznaki wieku i użytkowania stanowią o jej wartości. Wykorzystywane materiały powinny być najwyższej jakości, gdyż ten styl lubi otaczać się tym co piękne. Dobrze, jeśli w salonie znajdzie się miejsce na kominek o dekoracyjnej formie. Pomieszczenie powinno być przestronne i jasne, a w oknach warto zawiesić długie zasłony.

 

urządzamy salon w stylu art deco
 

Meble w salonie w stylu art deco powinny być pokryte dekoracyjnym wzorem czeszczotki. Mogą być one wykonane ze szlachetnych gatunków drewna, w tym tych egzotycznych. Szafy, kredensy i biblioteczki muszą być wsparte na cokołach. Dobrze, jeśli jeden mebel pełni wiele funkcji. W salonie w stylu art deco znajdzie się także miejsce na dekoracyjny stolik oraz zestaw wypoczynkowy pokryty skórą lub miękkim materiałem i wykończony fornirem. W pomieszczeniu powinno być widoczne zamiłowanie do symetrii – może się ono objawiać choćby w odpowiednim ustawieniu foteli czy dwóch lamp albo stolików.

 

urządzamy salon w stylu art deco
 

W salonie w stylu art deco nie może zabraknąć luksusowych dodatków. Dobrze, aby znalazło się tu kilka obrazów i plakatów. Świetnie na ścianach będą prezentowały się także lustra w ozdobnych ramach. Na sofie warto ułożyć dekoracyjne poduszki, a podłogę przykryć dużym, kontrastującym z barwą posadzki dywanem. We wnętrzu warto ustawić także szklane i posrebrzane ozdoby. Dodatki mogą nawiązywać do kultury Starożytnego Egiptu lub Dalekiego Wschodu.