Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Styl eklektyczny. Tu liczy się różnorodność


Styl eklektyczny w swobodny sposób łączy w sobie motywy charakterystyczne dla różnych konwencji. Jego elementy znajdziemy choćby w aranżacjach nowojorskich, glamour czy tych w klimacie wsi. Mimo bogactwa wzorów i deseni, starannie urządzone eklektyczne wnętrze jest piękne i harmonijne. Z pewnością może stać się także manifestacją indywidualizmu swoich mieszkańców.

Styl Eklektyczny we wnętrzu
 

Jak stworzyć aranżację z nutą eklektyzmu? Styl ten doskonale sprawdza się zarówno w pomieszczeniach urządzanych od podstaw, jak i w odświeżanych wnętrzach – w tym przypadku warto w przemyślany sposób wzbogacić obecny wystrój w nowe, ożywiające przestrzeń meble i dodatki. W estetyce tej znajdzie się miejsce na kontrasty, zestawienia starego z nowym i intrygujące połączenia różnych konwencji. Styl eklektyczny najlepiej sprawdzi się w przestronnych, jasnych wnętrzach z dużymi oknami.

 

Styl Eklektyczny
 

W stylu eklektycznym panuje kontrolowany chaos. Najważniejsze, aby wszystkie wzory i motywy wykorzystane we wnętrzu zostały dobrane według ustalonego przez aranżera klucza. Ściany mogą zostać pomalowane, pokryte tapetą albo ozdobione dekoracyjnymi listwami lub surową cegłą. Podłoga, to natura u Twych stóp – czyli prawdziwe deski podłogowe w nowoczesnym wydaniu. Umiarkowana ilość cech drewna, naturalna kolorystyka drewna dębowego, czy jaśniejszego jesionowego idealnie dopasuje się do każdego z elementów aranżacji. Alternatywnie w mokrych strefach, posadzkę można wyłożyć płytkami, kamieniem lub żywicą epoksydową.

 

Eklektyczny Sty
 

Trudno wyznaczyć jeden kanoniczny wzór na wnętrze w stylu eklektycznym. Meble znajdujące się w pomieszczeniu muszą być mieszanką różnych stylów, wzorów i kolorów. Ciekawym połączeniem może być choćby zestawienie miękkich, angielskich foteli z wysokim zagłówkiem z prostą, szklaną ławą. Efektownie wygląda także łączenie minimalistycznych, nowoczesnych sprzętów, z masywnymi meblami wykonanymi z surowego drewna. Trzeba przy tym mieć na uwadze to, aby nie zagracić wnętrza.

styl eklektyczny wnętrze
 

Bardzo istotne, aby elementy wykorzystywane w aranżacjach w eklektycznym stylu były starannie dobrane. To jasne, że należy unikać mieszania estetyk, które zdecydowanie do siebie nie pasują, np. stylu rustykalnego z futurystycznymi dodatkami. Ważne, aby kontrastujących elementów nie było nazbyt wiele. Zwykle do stworzenia interesującej aranżacji wystarczy zaledwie kilka wyróżniających się mebli czy ozdób.

styl eklektyczny we wnętrzu
 

styl eklektyczny w sypialni
 

styl eklektyczny w salonie
 

styl eklektyczny aranżacja wnętrza