Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Wytworny salon w stylu glamour


Salon w stylu glamour to przestrzeń, w której doskonale poczują się miłośnicy luksusu i przepychu. Mimo tego, że pełno tu ciężkich, klasycznych i barokowych odniesień, z pewnością nie jest nudno. Wystrój bazuje na zestawianiu klasyki i nowoczesności. Dlatego aranżując salon glamour nie trzeba bać się ciekawych idei i nietuzinkowych rozwiązań.  

Salon w stylu glamour to pomieszczenie wyraziste. Stosunkowo ciężki nastrój we wnętrzu wprowadzają ściany pomalowane w odcieniach różu i fioletu. Oprócz tych barw można zastosować tu także nasycone czerwienie, zielenie i błękity oraz beż. Przestrzeń może także zostać pokryta tapetą z barokowym, błyszczącym wzorem. Jest to bez wątpienia styl, w którym nie ma mowy o umiarze. Wszystko może lśnić, jednak ważne by nie były to tandetne dekoracje.

 

Salon Glamour
 

Jakie wyposażenie wybrać urządzając wnętrze w stylu glamour? W salonie powinien królować eklektyzm, dlatego muszą znaleźć się w nim zarówno proste nowoczesne sprzęty, jak i ciężkie barokowe meble. Zwykle utrzymane są one w bieli, czerni lub ciemnych odcieniach drewna. W pomieszczeniu nie powinno zabraknąć tapicerowanych krzeseł z rzeźbionym oparciem i pikowanej kanapy. W salonie glamour znajdzie się także miejsce na lustro w złoconej ramie i kryształowy, bardzo dekoracyjny żyrandol. Dobrze zestawiać je z lekką szklaną ławą, nowoczesnymi krzesłami wykonanymi z przezroczystego tworzywa lub prostym stołem. 

Podłogi najlepiej by były jednolite, bez wyraźnych rysunków drewna. Bardziej sprawdzą się podłogi drewniane wykańczane lakierami aniżeli olejami. Barwione deski w neutralnych odcieniach na pewno będą idealnym tłem dla tak różnorodnych tkanin, faktur, kolorów. Luksusowe wnętrza wymagają luksusowej oprawy, czyli jeśli materiały wykończeniowe to te z górnej półki. Warto czasem zainwestować więcej w jeden droższy element, który wyjątkowo będzie przykuwać uwagę.

W salonie na ścianach warto powiesić lustra w ozdobnych ramach, które optycznie powiększą przestrzeń. Dobrze będą prezentowały się tu także bogato zdobione świeczniki i lampy oraz lśniące bibeloty. Na sofie muszą znaleźć się natomiast kontrastujące z jej obiciem błyszczące poduszki, a w oknach powinny zawisnąć ciężkie zasłony. Należy przy tym pamiętać, że zabawa stylem, jest jedną z cech rozpoznawczych stylu glamour w salonie. Dlatego do interpretacji barokowej estetyki warto podejść dość swobodnie. To jest zdecydowanie styl, który nie lubi sztywnych ram historii. To jest po prosto bogactwo baroku w nowoczesnej odsłonie.