Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Funkcjonalna kuchnia w stylu skandynawskim


Skandynawski minimalizm doskonale sprawdzi się w kuchni. Pomieszczenie, które ma łączyć w sobie praktyczną przestrzeń do gotowania, z wygodnym miejscem do spożywania posiłków, musi być funkcjonalne. Kuchnia w stylu skandynawskim jest pełna światła i prostych form. Ciepła wnętrzu dodają kolorowe dodatki.  

Meble w kuchni w stylu skandynawskim powinny być przede wszystkim wygodne i funkcjonalne. Szafki zwykle znajdują się są pod ścianami, jednak w przestronnych wnętrzach można zdecydować się na ustawienie wyspy kuchennej. Oprócz miejsca dla pojemnych szafek, w skandynawskiej kuchni powinno znaleźć się miejsce na kącik jadalny. Najlepiej, aby wypełniały go lekkie, proste meble. Białej kuchni w stylu skandynawskim charakteru dodadzą te z ciemnego drewna. Można zastanowić się także nad wprowadzaniem do aranżacji kolorów, takich jak błękit, fiolet, lawenda.

 

Kuchnia w Stylu Skandynawskim
 

Barwą dominującą w kuchni w skandynawskim stylu jest wszystkie odcienie bieli. Popularne są także projekty, w których występują brązy i szarości. Pokrycie wszystkich ścian jednym stonowanym kolorem pomaga optycznie powiększyć pomieszczenie. Dlatego w wielu aranżacjach, do koloru ścian dopasowana jest także barwa płytek nad przestrzenią roboczą. Ciepła i indywidualnego charakteru wnętrzu zwykle dodają naturalne blaty oraz nieliczne, praktyczne dodatki, takie jak pastelowe naczynia, szklane słoje z wiktuałami czy zioła w doniczkach. 

 

Kuchnia Styl Skandynawski
 

Kuchnia w stylu skandynawskim powinna być dobrze oświetlona. Dlatego nie należy przesłaniać okna firanką. Warto także zadbać o sztuczne oświetlenie, które powinno padać przede wszystkim na przestrzeń roboczą blatu oraz lampy, które rozjaśnią część jadalną.

 

urządzamy kuchnię w stylu skandynawskim
 

Istotnym elementem, którego nie może zabraknąć w skandynawskiej kuchni jest naturalna podłoga. Drewniana podłoga z wyraźnym rysunkiem słojów drewna powinny być utrzymane w kolorystyce, która pozwoli na wyeksponowanie białych mebli. Dobrze sprawdzi się tutaj choćby podłoga w naturalnym odcieniu, z dużą ilością cech drewna. Aranżując kuchnię, należy pamiętać o podziale podłogi na strefy suche i mokre. W obszarach w pobliżu zlewu czy zlewozmywaka najlepiej jest położyć płytki, które dopiero w dalszej części pomieszczenia będą łączyły się z drewnianymi panelami podłogowymi. Efektownie prezentują się zwłaszcza zestawienia, w których jasne kafelki kontrastują z drewnianą deską. Rozwiązanie tego typu dobrze sprawdzi się także w kuchni z salonem w stylu skandynawskim, gdzie przestrzeń użytkowa płynnie przechodzi w strefę wypoczynku.