Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Sypialnia w stylu skandynawskim


Sypialnia w stylu skandynawskim jest przestronna i lekka. Jasne pomieszczenie ocieplają drewniana podłoga, naturalne meble i kolorowe tkaniny. Dlatego, choć wnętrze z pozoru może wydawać się proste i surowe, w rzeczywistości stanowi przytulną przestrzeń, doskonałą do wypoczynku.  

Najważniejszym meblem w skandynawskiej sypialni jest duże, wygodne łóżko. Oprócz niego w pomieszczeniu ustawione są lekkie, drewniane, funkcjonalne meble. Znajdzie się tu też przestrzeń na prosty, minimalistyczny regał na książki czy wygodne krzesło. Nie oznacza to, że w skandynawskiej sypialni nie ma miejsca na przechowywanie. Wśród aranżacji przygotowanych przez projektantów wnętrz, można znaleźć tez te z garderobianą szafą lub komodą na ubrania. Jeśli chcesz wstawić te meble do pomieszczenia, pamiętaj, aby były utrzymane w jasnej kolorystyce (najlepiej sprawdzi się biel). Dzięki temu ich masywne bryły optycznie nie zmniejszą sypialni.

 

Sypialnia w Stylu Skandynawskim
 

Z zasady w pomieszczeniach urządzonych na nordycką modłę okien nie powinny przesłaniać firany, tak aby do pomieszczenia wpadało jak najwięcej światła. Najlepiej, aby szyby były przesłaniane subtelnymi roletami. Ewentualnie można zdecydować się także na lekkie lniane zasłonki. 

 

Sypialnia Styl Skandynawski
 

Sypialnie skandynawskie zwykle mają białe ściany. Zdarzają się też aranżacje, w których pokryte są one farbą w delikatnym kolorze lawendy. Ciepła wnętrzu dodają drewniane podłogi, z wyraźnym rysunkiem słojów. Zwykle są one utrzymane w naturalnym kolorze, jak np. dąb delicious molti. Niektórzy dekoratorzy wnętrz proponują, aby na podłodze umieścić także niewielki, kolorowy dywanik typu shaggy lub chodnik ze skandynawskim wzorem.

 

Urządzamy sypialnię w stylu skandynawskim
 

Charakter aranżacji determinują również dodatki. Zgodnie z filozofią Skandynawów powinny być one wykonane z naturalnych, ekologicznych materiałów. Bardzo często nad łóżkiem w sypialni w stylu skandynawskim wiszą nowoczesne obrazy lub grafiki przedstawiające rośliny i zwierzęta. Popularnym zwyczajem jest również przykrywanie łóżek narzutami wykonanymi z naturalnych materiałów i umieszczanie na nich kilku poduszek w kontrastujących barwach. Sprawdzą się tu choćby szarość czy błękit.