Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Zaaranżuj salon w stylu skandynawskim i ciesz się przestrzenią!


Dominującym kolorem w salonach skandynawskich jest biel. Barwa ta, w połączeniu z podłogą i meblami z naturalnego drewna sprawia, że wnętrze jest proste i przytulne.  

Salon w stylu skandynawskim to miejsce pełne przestrzeni. Dodatkowo optycznie powiększają je jasne ściany. Pomalowane są one jednolitym kolorem, zwykle na biało, szaro. Otoczenie okien zorganizowane jest tak, aby wpadało przez nie możliwie jak najwięcej naturalnego światła. Jeśli zdobią je lekkie zasłonki z naturalnych materiałów, to zawsze są umieszczone poza granicą wnęki okiennej, aby nie przesłaniać szyb. Natomiast sztuczne oświetlenie powinno zostać zaprojektowane tak, aby było możliwie najbardziej funkcjonalne.

 

Salon w Stylu Skandynawskim
 

Ważnym elementem aranżacji salonu w skandynawskim stylu jest drewniana podłoga z wyraźnym rysunkiem struktury drewna. Naturalne deski utrzymane są w jasnych kolorach lub bardziej rozbielonych odcieniach. Drewniane panele podłogowe pięknie pachną, są przyjemne w dotyku i nie przyciągają kurzu. Ponadto taka podłoga cechuje się wysoką izolacyjnością akustyczną i termiczną. Warto wspomnieć także o tym, że naturalne drewniane panele podłogowe absorbują wilgoć, pomagając w utrzymaniu optymalnego mikroklimatu w pomieszczeniu. Salon stanie się jeszcze przytulniejszy, jeśli znajdzie się w nim miejsce na puchaty dywan, miękką skórę albo chodnik z nordyckim wzorem. 

 

Styl Skandynawski Salon
 

Meble w salonie skandynawskim są proste i lekkie. Większość z nich powinna być niska, tak aby pozostawić możliwie najwięcej przestrzeni. Zwykle utrzymane są one w kolorach bielu, beżu lub jasnej szarości. Obok sprzętów wtapiających się w kolor ścian, warto wzbogacić salon w kontrastujące akcenty. Aranżacja może być bardzo minimalistyczna – wystarczy połączyć ze sobą odcienie bieli oraz czernie i szarości, lub nieco odważniejsza – wtedy warto ustawić w pomieszczeniu meble w pastelowych, naturalnych barwach.

 

urządzamy wnętrze w stylu skandynawskim
 

Jak ocieplić minimalistyczny salon?  W stylu skandynawskim bardzo dużą rolę odgrywają przemyślane dodatki, których nie może być zbyt wiele. Efektownym dopełnieniem wystroju wnętrza może stać się industrialny stolik lub szafka. Znajdzie się tutaj miejsce na wygodne fotele nawiązujące do stylu retro. Uzupełnienie nordyckiej prostoty odrobiną sprzętów zaprojektowanych w innej konwencji sprawi, że aranżacja nie będzie monotonna i zyska indywidualny charakter.

 

urządzamy wnętrze w stylu skandynawskim