Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

Łódź Design Festival 2016


„Kreacje z natury”, to konkurs organizowany od 2014 roku przez Barlinek Institute of Design oraz magazyn „Design Alive”. Kreacje z natury, to coś więcej niż tylko konkurs – to całościowy plan kooperacji Barlinka z projektantami. Podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival, zaprezentowaliśmy ten niezwykły dla nas projekt.

Łódź Design Festival 2016

Wystawa „Kreacje z natury” stała się nie tylko opowieścią o produkcie, ale i o wyjątkowych ludziach, którzy go tworzą: projektantach, rzemieślnikach, ekspertach. Uczestnicy na własnej skórze doświadczają obróbki drewna, używając dłut i młoteczków, bejcując, szpachlując czy szlifując. Rodzi się duża więź z prawdziwym surowcem co jest uczuciem na pewno bardzo pierwotnym, aczkolwiek niezwykle potrzebnym w zrozumieniu istoty materiału. Więź ta dotyczy również rzemieślników osadzonych w fabryce od lat. Są oni zdecydowanie fachowcami, w kwestiach deski i drewna ciężko ich zaskoczyć. Ich relacja z projektantami staje się niezwykle twórcza i drogocenna. Na tym styku ścierają się odważne idee z zasadami rzemiosła i wiedzą zdobywaną przez lata.

Wystawa prezentowała najciekawsze prace powstałe podczas ostatnich dwóch edycji konkursu oraz film oddający niezwykłą atmosferę warsztatów, które co roku odbywają się w barlineckiej fabryce.

Uroczysta gala wręczenia nagród w 3. edycji konkursu „KREACJE Z NATURY” odbyła się 16 października w Centrum Festiwalowym.

Wyniki Kreacji z Natury 3.0 >>