Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

Twórcze spotkanie w Barlinku


17 – 19 sierpnia br. Barlinek Instytut of Design wraz z projektantami zakwalifikowanymi do II etapu konkursu „Kreacje z Natury 3.0” odwiedzili Barlinecką Fabrykę. Tegoroczna edycja konkursu była wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy zyskał rangę międzynarodową, gdyż zaproszono do wzięcia w nim udziału projektantów z Rosji, Rumunii oraz Ukrainy. Wraz z rozpoczęciem dnia, uczestnicy czynnie brali udział w najbardziej ekscytującej części konkursu, jakim były warsztaty rzemieślnicze. W przeciągu trzydniowego pobytu w Barlinku uczestnicy mieli okazję poznać proces technologiczny powstawiania Deski Barlineckiej, poczuć surowiec, z którym następnie pracowali oraz spędzić czas w niesamowitej atmosferze, którą tworzyli obecni na warsztatach ludzie.

DSC-a00081

Zadaniem konkursowym trzeciej edycji było stworzenie deski przyszłości. W czasie warsztatów, każdy uczestnik mógł kreować deski, które będą w naszym życiu za 10, czy 20 lat. Uczestnicy mogli poczuć strukturę 100% drewna, jego ciepło, stabilność i uświadomić sobie potencjał jaki daje ten surowiec. Następnie dzięki prowadzeniu rozmaitych doświadczeń – od barwienia, po zmienianie faktury i kształtu deski odnaleźć drogę prowadzącą do wykonania prototypu projektowanej przez siebie w pierwszym etapie deski.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w październiku na finałowej gali konkursu podczas Łódź Design Festival.

Barlinek Instytut od Design jest programem współpracy z architektami i projektantami wnętrz. Konkurs „Kreacje z Natury”, nie odbyłby się bez pomocy takich osób, jak projektanci wchodzący w skład wyjątkowej grupy JURY – Przemysław Łukasik, Agnieszka Stefańska, Iwona Gach, Tomasz Błuszkowski, czy też firmy SAICOS, która wspierała uczestników swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie uszlachetniania drewna, ich ochrony i konserwacji. Nie zapominamy również o mentorze medialnym konkursu jakim jest magazyn pięknych idei - Design Alive.