Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

Barlinek wraz z innymi pomaga dzieciakom


W minioną sobotę swoją premierę miał program telewizyjny pt. „Cztery kąty, Anioł piąty. Audycja składa się z 11 odcinków reportaży dokumentujących remonty dziecięcych pokoi i łazienek przeprowadzanych na podstawie wcześniejszej, trzyletniej działalności Stowarzyszenia „Piękne Anioły”, a w ostatnim roku także we współpracy z Fundacją „Fabryki Marzeń”.


barlinek511

Organizatorem remontów, rejestrowanych przez ekipę realizacyjną z TVP Katowice, jest Stowarzyszenie i Fundacja. Na planie filmowym obie organizacje działają wspólnie. Prowadzącymi są Katarzyna Konewecka-Hołój – prezes Stowarzyszenia „Piękne Anioły”, Karolina Sołowow – przewodnicząca Rady Fundacji „Fabryki Marzeń” oraz Paweł Pochwała z TVP.

Do prac remontowych nie były zatrudniane firmy. W audycji liczy się pomoc wielu osób - wolontariuszy, którzy chcą coś zrobić dla wybranej rodziny. Za każdym razem jest to inny skład pomocników: sąsiedzi, rodzina, Koło Gospodyń Wiejskich, strażacy, harcerze, uczniowie szkół budowlanych, sportowcy, władze gminne, ksiądz, pensjonariusze Domów Poprawczych, czy inne organizacje.

Do pomocy włączyły się firmy Michała Sołowowa. Barlinek do wszystkich remontów przekazał naturalną Deskę Barlinecką, Cersanit produkty do łazienki, a Komfort dywany. Do ocieplenia wnętrz Synthos przekazał styropian, a pomocy w pozyskaniu pozostałych elementów do remontu udzielił sklep internetowy Nexterio. Fundację wspomagał także krakowski oddział Echo Investment.

Audycja ma na celu zachęcić i zaktywizować wszystkich do niesienia pomocy.

vlcsnap-2016-03-04-15h55m28s34resize