Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

ZAŁÓŻ BRODĘ, FLANELĘ, I ZAMIEŃ SIĘ W DRWALA


Barlinek, Tabanda oraz "Design Alive", w ramach kolejnej edycji "Kreacje z natury" stworzyli wspólną wystawę na Łódź Design Festivalu. W dniach 8-18 października interaktywna ekspozycja zabiera was do stolarni pełnej zmysłów. Wchodząc do niej, porzucasz dotychczasową wizję wystaw związanych z projektowaniem. Zakładasz brodę, fartuch i charakterystyczną flanelową koszulę w kratę. Dosłownie zmieniasz się w drwala.


stolarnia

W drugiej już edycji "Kreacji z natury" magazyn "Design Alive" połączył siły projektowe grupy Tabanda z produktem, materiałem i wiedzą firmy Barlinek. Na 11 październikowych dni, w trakcie najważniejszego festiwalu designu w Polsce, drewno staje się niekwestionowanym bohaterem o wielu obliczach. Szlachetny surowiec jako wieloletnia tradycja firmy Barlinek, ale też punkt wyjścia kreatywnych działań Tabandy. Wspólne spotkanie nastąpiło więc w miejscu idealnym "Stolarni zmysłów" - na wystawie interaktywnej, dzięki której publiczność festiwalowa ma okazję zobaczyć, poczuć, dotknąć, a przede wszystkim dobrze się bawić drewnem i poznawać jego możliwości.

"Stolarnia zmysłów" jest niespotykanym doświadczeniem, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wchodząc do niej, porzucasz dotychczasową wizję wystaw związanych z projektowaniem. Zakładasz brodę, fartuch z prawdziwej skóry i flanelową koszulę w charakterystyczną kratę - dosłownie zmieniasz się w drwala, który po całym dniu wraca z lasu i zabiera się do pracy z drewnem. Otaczają cię belki, kantówki, sadzonki drzew, czujesz przepiękny zapach lasu. Dotykasz surowego drewna, odrywasz korę, obserwujesz lecące wióry. Piła dwuręczna, papiery ścierne, dłuta rzeźbiarskie, heble - to wszystko jest do twojej dyspozycji. Możesz pracować, poznawać materiał - jego strukturę, możliwości obróbki, rozróżniać gatunki, a nawet rzeźbić. Angażujesz wszystkie swoje zmysły, bawiąc się i ucząc różnych odmian drewna.

fot.: Maciej Szajewski