Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

Barlinek Institute of Design na najważniejszym w Polsce festiwalu designu - Łódź Design Festival - 08-18.10.2015.


Barlinek, grupa projektowa Tabanda oraz "Design Alive" pokażą kolejną odsłonę projektu "Kreacje z natury" podczas IX edycji Łódź Design Festival. Tym razem festiwalowi goście, dzięki interaktywnej wystawie "Stolarnia zmysłów", angażować będą receptory wszystkich zmysłów eksplorując drewno w każdy możliwy sposób.


stolarnia zmyslow zajawka male1

„Stolarnia zmysłów” będzie to miejsce pełne magii. Magii, której od dwustu lat doświadcza Barlinek, nieprzerwanie eksperymentując i kreując. Magii, której od sześciu lat doświadcza Tabanda, dla której stolarnia to punkt zapalny każdego projektu i pomysłu. Magii, która zainspirowała magazyn Design Alive, by połączyć Barlinek i Tabandę w ramach drugiej odsłony "Kreacji z natury".

Wystawa interaktywna będzie ukazywać drewno w sposób uczciwy i fachowy, ale także nieoczywisty. To od odwiedzających nasze miejsce będzie zależeć, kim kto będzie w tej przestrzeni: badaczem czy obserwatorem? A może artystą lub kreatorem? Ubierzemy Was w koszule w kratę, damy do nałożenia na siebie brody drwala i oddamy Wam naszą przestrzeń.. Narzędzia, które zdobyliśmy, pamiętają wiele innych stolarni i wiele innych kawałków drewna - mają praktykę i obszerne portfolio. Praca z nimi będzie jak podróż w czasie.

„Stolarnia zmysłów” będzie pamiętnikiem, który skrupulatnie zapełnicie swoimi zapisami przez dziesięć kolejnych dni Łódź Design Festival 2015. Ten rzemieślniczo-twórczy performance odbywać się będzie pod parasolem kiełkujących dębowych sadzonek. Rozdamy je Wam w ostatni weekend festiwalu, licząc że zostaną z Wami przez wiele kolejnych lat.

Bądźcie z nami w Łodzi!!!