Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

Hanczar Studio projektuje dla Barlinka


Barlinek-Bau-26

 

Marka Barlinek, producent warstwowych podłóg drewnianych zaprosiła do współpracy Szymona Hanczara. Jeden z czołowych polskich projektantów wraz z zespołem stworzył dla Barlinka projekt stoiska na targi BAU, które odbyły się w styczniu br. w Monachium.

Barlinek-Bau-8    Barlinek-Bau-160

„Barlinek konsekwentnie rozwija współpracę z architektami. Po dedykowanych szkoleniach, autorskich konkursach, współpracy przy tworzeniu naszych produktów oraz wspólnym zaangażowaniu w wydarzenia związane z designem i projektowaniem, przyszedł czas na zacieśnienie tej współpracy na kolejnym polu. Dlatego stworzenie koncepcji naszego stoiska na BAU w tym roku powierzyliśmy pracowni projektowej Szymona Hanczara i jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętych rezultatów”. – podsumowuje Dorota Karbowska-Zawadzka, Dyrektor Marketingu Barlinek S.A.

Inspiracje do stworzenia koncepcji stoiska specjaliści ze Studia Projektowego Hanczar odnaleźli w cechach i wartościach Barlinka: dbałości o środowisko, naturalnym pochodzeniu produktu, rzemieślniczej obróbce drewna stosowanej w produkcji, a także znajomości trendów współczesnego designu.

Stoisko składało się z dwóch poziomów: parteru, który był miejscem pierwszego kontaktu z klientem oraz prezentacji oferty oraz antresoli, zaaranżowanej do komfortowych rozmów indywidualnych oraz serwowania poczęstunku.

Barlinek-Bau-89    Barlinek-Bau-208
 

Frontowa ściana ozdobiona została kolażem wykonanym z różnych wzorów Deski Barlineckiej, co stanowiło odniesienie do popularnych w aranżacji wnętrz rozwiązań patchworkowych. Ustawione wewnątrz stoiska meble z surowego drewna nawiązywały do naturalnego pochodzenia surowca, który Barlinek wykorzystuje w produkcji.

„Zależało nam na podkreśleniu naturalnego pochodzenia produktów marki Barlinek. Z tego powodu na stoisku znalazł się blisko pięciometrowy stół ze stuletniego dębu, czy też prawdziwy naturalny mech jako alternatywna forma naturalnej zieleni. Wszystko skąpane w bieli, podkreślającej dziewiczość naturalnych materiałów. Duże znaczenie miało też dla nas odwołanie do rzemieślniczej obróbki jednej z serii podłóg, konkretnie Jean Marc Artisan. Obecnie powrót do rzemiosła jest nie tylko trendem ale również dla wielu firm celem w samym sobie. W końcu w rzemiośle tkwią korzenie wszystkich producentów. Bardzo nas ucieszyło, że pomysł zaangażowania rzemieślnika prezentującego sposoby obróbki podłóg spotkał się z aprobatą”. – mówi Szymon Hanczar, właściciel biura projektowego Hanczar Studio.

Światowe Targi Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych BAU w Monachium w ciągu 7 dni odwiedziło ponad 250 000 zwiedzających.