Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

Michał Sołowow z tytułem najlepszego przedsiębiorcy w Polsce.

Właściciel firmy Barlinek, pan Michał Sołowow, został wybrany najlepszym przedsiębiorcą w konkursie "Człowiek rynku kapitałowego z okazji 25-lecia przemian ustrojowych" zorganizowanym przez "Gazetę Giełdy Parkiet" i CFA Society Poland.

Wyróżnienie wręczone zostało podczas uroczystej gali w gmachu GPW na ul. Książęcej w Warszawie. W imieniu pana Michała Sołowowa nagrodę odebrała jego córka, Karolina. W liście odczytanym przez nią i skierowanym do uczestników gali i kapituły pan Michał Sołowow napisał m.in.: „Giełda Papierów Wartościowych, jej powstanie i rozwój, było - w mojej ocenie - najważniejszym, fundamentalnym krokiem na drodze transformacji ustrojowej naszego kraju w sferze gospodarki. Powstanie rynku kapitałowego stworzyło trwałą szansę dla wszystkich przedsiębiorców na zdobycie kapitału niezbędnego do prowadzenia i rozwoju biznesu”.

Karolina Solowow z nagroda male
Oprócz nagrody za przedsiębiorczość dla pana Michała Sołowowa kapituła przyznała siedem innych wyróżnień. Prof. Leszka Balcerowicza uhonorowano za budowę i wspieranie gospodarki rynkowej. Tadeusz Mosz został doceniony za dar rozpowszechniania wiedzy o rynku kapitałowym. Lesława A. Pagę wyróżniono za stworzenie podwalin systemu nadzoru nad rynkiem kapitałowym. Wiesław Rozłucki zdobył uznanie za budowę i rozwój rynku. Andrzej Czernecki został wyróżniony za prezentowanie ludzkiej twarzy biznesu. Wśród zwycięzców plebiscytu znalazł się także Jacek Socha, którego doceniono za wspieranie procesu prywatyzacji spółek przez giełdę. Leszka Czarneckiego kapituła konkursu nagrodziła za największą liczbę prywatnych spółek wprowadzonych na giełdę.