Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

Design Alive Awards - przyznane


W miniony czwartek przyznano jedne z najważniejszych nagród polskiego designu. Design Alive Awards nazywane „oskarami designu” trafiły do Michała Wójcika, prezesa Bytom S.A., Megi Malinowskiej, Filipa Ludki i Tomka Kempy - projektantów Tabanda oraz Michała Kubienica i Dominika Tokarskiego - twórców konceptu Geszeft. Wręczono również nagrody w Plebiscycie Czytelników. Wydarzeniu partnerowała marka Barlinek.

JURY

Zdjęcie: Design Awards


Konkurs organizowany jest od 2012 roku przez magazyn pięknych idei Design Alive. Statuetki wręczane zwycięzcom nazywane są „oskarami designu” ze względu na prestiż wydarzenia, a także nazwisko ich projektanta: Oskara Zięty. 
Poniżej prezentujemy zwycięzców 3 głównych kategorii, wraz z uzasadnieniem jury, któremu przewodniczyła Ewa Trzcionka:

 Strateg 2014 - Michał Wójcik, prezes Bytom S.A. 
Inicjator zmian, który porywa zespół. Mija rok od wprowadzenia kampanii "Bytom - współcześni mężczyźni”. W krawieckich majstersztykach prezentują się emanujący klasą mężczyźni w różnym wieku i stylu. Hołd indywidualizmu oraz pewności siebie samej marki i tych w nią ubranych. Najnowsza kampania i kolekcja "Bytom Ikony Kultury" to niezwykła praca badawcza analizy stylu Cybulskiego, Ciechowskiego i Hłaski będąca triumfem tożsamości, klasy czy krawieckiego profesjonalizmu. 

Kreator 2014  - Megi Malinowska, Filip Ludka, Tomek Kempa, projektanci Tabanda 
Ich wigor projektowy jest znany od dawna. I bezsprzecznie - pozostaje bez zmian. Do niego, sukcesywnie dochodzą: dojrzałość, doświadczenie i doświadczanie. Na tym ostatnim trio z Trójmiasta oparło koncept Strefy Testów przygotowanej na Łódź Design Festival. Stworzyli miejsce, gdzie można było wpierw poznać: dotknąć, powąchać, zważyć, a potem użyć: uciąć, skręcić, związać podstawowe materiały - drewno, metal, papier i tekstylia. Zrobili to, z czym dotąd nie potrafił zmierzyć się nikt w sposób atrakcyjny, prosty, a także zrozumiały. 

Animator 2014  - Michał Kubieniec, Dominik Tokarski, twórcy konceptu Geszeft 
Geszeft to sklep i kawiarnia w centrum Katowic zainicjowany przez duet. Kubieniec i Tokarski rozpoczęli działalność w zeszłym roku, w tym - utrwalili pozycję. Koncepcja skupienia przedmiotów "naznaczonych Śląskiem" okazała się nośna i chciana. Zarówno klientela, jak i wytwórcy przedmiotów to bardzo eklektyczne towarzystwo. Jednak całość została spięta prostą ideą "zrobienia dobrego geszeftu". Interes kręci się elegancko. Co więcej, panowie wychodzą "poza adres" i podczas kulturalnych imprez również sprzedają towar. Ku uciesze wielu. 

Dodatkowe nagrody przyznano w oparciu o głosy zgromadzone w Plebiscycie Czytelników magazynu Design Alive. Okazało się, że Czytelnicy oraz kapituła aż w dwóch kategoriach podjęli identyczne decyzje: 
Strateg 2014 - Michał Wójcik, prezes Bytom S.A.
Kreator 2014 - Agata Kulik-Pomorska, Paweł Pomorski, projektanci Malafor 
Animator 2014 - Michał Kubieniec, Dominik Tokarski, twórcy konceptu Geszeft
Wyróżnienie w kategorii Strateg 2014 -  firmia Zortrax

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz magazynowi Design Alive dziękujemy za kolejne udane wspólne przedsięwzięcie.

.