Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

167 par zatańczyło na Desce Barlineckiej


22 listopada br. we Wrocławiu odbyła się 10. edycja turnieju tańca towarzyskiego „GAR Dance Cup 2014, GPP Junior II ST/LA, GPP Under 21 ST/LA”. Jest to jeden z bardzo niewielu turniejów w Polsce, który łączy taniec towarzyski i taniec integracyjny - taniec na wózkach. Uczestnicy zatańczyli na parkiecie ufundowanym przez Barlinek.

JURY

Zdjęcie: Gar Dance Cup

Ideą przyświecającą organizatorom imprezy była przede wszystkim integracja społeczna, ale także pokazanie tańca z jego najlepszej strony. Przybliżenie odrębnych światów: sprawnych i niesprawnych ruchowo, gdyż wbrew pozorom nie są aż tak odległe. Na jednej przestrzeni parkietu jednocześnie występowały pary taneczne w różnych kategoriach wiekowych, klasach tanecznych i sprawnościowych.

Turniej to z jednej strony piękna idea oraz świetne widowisko, z drugiej – test wytrzymałości parkietu. Deska Barlinecka, z której w minionych latach budowaliśmy już parkiety m.in. na Cin&Cin Polish Cup i Egurrola Challenge, również tym razem poradziła sobie doskonale. Podczas imprezy zatańczyło na niej aż 167 par z 45 klubów tanecznych, w tym 8 par tańczących na wózkach inwalidzkich.