Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

Barlinek partnerem Warsaw Sustainbality Jam


Warsaw Sustainbality Jam czyli „kreatywne warsztaty projektowania w pigułce” odbyły się 23 listopada w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Była to kolejna z serii imprez Warsaw Jam, tym razem skupiona na kwestiach zrównoważonego rozwoju. Jednym z partnerów wydarzenia był Barlinek Institute of Design.


Warsztaty prowadzone były zgodnie z metodą tzw. myślenia projektowego (design thinking). Uczestnicy, podzieleni na zespoły, przez dwa i pół dnia wypracowywali i testowali pomysły na wybrane przez siebie rozwiązania. Cały proces projektowania na Jamie był prowadzony wg. formuły:

  1. identyfikacja i definicja problemu
  2. kreowanie pomysłów
  3. prezentacja idei
  4. testowanie rozwiązań z potencjalnymi użytkownikami
  5. budowanie prototypów. 

Finalne, przetestowane i sprototypowane projekty zostały zaprezentowane pod koniec warsztatów i umieszczone na stronie Global Sustainability Jam: http://planet.globalsustainabilityjam.org/.

newswarsawjam


Powstały bardzo różne projekty. Niektóre były kompletnie zaskakujące. Inne były podobne do rozwiązań, które już można znaleźć na rynku. Dla nas najważniejsze jest jednak to, że uczestnicy sami wypracowali te rozwiązania, w oparciu o metodę, której na Jamie uczymy – tłumaczy organizator
Marta Grochowska i dodaje - Ideą Jamu jest kreowanie innowatorów, a nie samych innowacyjnych projektów. Mamy nadzieję, że takie projekty, oparte na potrzebach i oczekiwaniach użytkowników, będą powstawać później na co dzień, a my się do tego nieco przyczyniliśmy”. 

W Jamie uczestniczyło 60 osób, wspieranych przez 9 doświadczonych projektantów oraz zaproszonych gości – ekspertów z różnych dziedzin związanych z projektowaniem usług. Uczestnicy nie płacą za udział w warsztatach, impreza ma charakter niekomercyjny i odbywa się dzięki wsparciu sponsorów i partnerów, w gronie których znalazł się Barlinek Institute of Design.

Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się już 27 lutego. Więcej informacji www.warsawjams.pl i na profilu FB www.facebook.com/Warsaw.GSJ