Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

Z PRZEMO ŁUKASIKIEM NA WAWA DESIGN FESTIWAL


W sobotę, 6 września br. byliśmy na Wawa Design Festiwal. Tym razem o „Kreacjach z natury” – wspólnym projekcie Barlinek Institute of Design i magazynu Design Alive, opowiadał jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich architektów: Przemo Łukasik.

Wawa Design Festiwal to kolejne wydarzenie związane z designem, na którym obecne były barlineckie „Kreacje z natury”. W minioną sobotę w warszawskim Soho Factory o idei konkursu opowiadał jeden z jurorów: Przemo Łukasik (medusa group).


„Cieszę się, że polskie firmy zapraszają młodych polskich projektantów do tego, aby wspólnie rozwijać ich produkty.” – tak uzasadniał swoje zaangażowanie w projekt, w ramach którego architekci i miłośnicy designu startują w rywalizacji na najlepszy projekt Deski Barlineckiej.

Przemo Łukasik jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich architektów, twórcą pierwszego loftu w Polsce: legendarnego Bolko Loftu w Bytomiu. Na spotkaniu zrealizowanym w ramach cyklu Design Alive Talks opowiadał m.in. o tym, jak się mieszka w domu uznawanym za ikonę architektury, o rosnącej świadomości inwestorów, potencjale i determinacji odróżniającej polskich projektantów od ich kolegów z Zachodu, a także o pragmatyzmie i szczerości śląskiej architektury oraz rehabilitacji starej dobrej „klopsztangi” (zaintrygowanych odsyłamy na stronę www.klopsztanga.pl).

Gospodarzem spotkania był Wojtek Trzcianka, dyrektor wydawniczy magazynu Design Alive, który jest partnerem merytorycznym projektu „Kreacje z natury”.

Finał konkursu „Kreacje z natury” odbędzie się podczas Łódź Design Festival. Dodatkową atrakcją wydarzenia będzie przestrzenna instalacja artystyczna inspirowana ideą i tytułem konkursu, której autorem jest właśnie Przemo Łukasik.

Więcej informacji: www.kreacjeznatury.pl.