Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

INSTITUTE OF DESIGN NA WAWA DESIGN FESTIWAL


Barlinek Institute of Design zaprasza na kolejne spotkanie z designem. Tym razem pojawimy się na Wawa Design Festiwal w stołecznym Soho Factory (ul. Mińska 25, bud. 19). Już w najbliższą sobotę o godzinie 12.00 odbędzie się tam kolejne spotkanie z cyklu Design Alive Talks, połączone z prezentacją „Kreacji z natury” – wspólnego projektu Barlinek Institute of Design i magazynu Design Alive.

Gościem Wojtka Trzcionki, dyrektora wydawniczego magazynu Design Alive, będzie Przemo Łukasik (medusa group). Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich architektów, twórca legendarnego Bolko Loftu - pierwszego loftu w Polsce. Przemo jest także jurorem w konkursie “Kreacje z natury” i dlatego jego obecność na festiwalu będzie również okazją do tego, aby opowiedzieć o idei konkursu oraz współpracy z Barlinek Institute of Design.

Szczegółowe informacje o Wawa Design Festiwal znajdują się na  www.wawadesign.eu. Więcej informacji o konkursie: www.kreacjeznatury.pl. 

***
Konkurs „Kreacje z natury” zorganizowany został przez Barlinek Institute of Design – platformę powołaną przez największego polskiego producenta podłóg drewnianych do współpracy z architektami i projektantami wnętrz. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie wzoru Deski Barlineckiej. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w październiku podczas Łódź Design Festival. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, a zwycięskie projekty mogą zostać wdrożone do produkcji i wiosną 2015 roku trafią do sprzedaży w nowej odsłonie kolekcji „Smaki Życia”. 
Partnerem konkursu jest magazyn Design Alive. Projekt jest promowany na najbardziej prestiżowych wydarzeniach i festiwalach designu w Polsce i towarzyszy mu szereg wydarzeń dodatkowych, m.in. warsztaty rzemieślnicze dla projektantów, warsztaty dla dzieci oraz wyjątkowy performance artystyczny. Podczas Łódź Design Festival zostanie zaprezentowana przestrzenna instalacja artystyczna inspirowana „Kreacjami z natury” Barlinka autorstwa Przemo Łukasika.