Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

„Kreacje z natury” w fabryce Barlinka !!!


Projektanci, którzy zakwalifikowali się do finału konkursu „Kreacje z natury”, organizowanego przez Barlinek Institute of Design odwiedzili fabrykę producenta. Wzięli tam udział w unikalnych warsztatach rzemieślniczych, przygotowujących ich do finałowego zadania konkursowego.
Podczas trzydniowego pobytu w Barlinku członkowie 15 zespołów konkursowych, które zakwalifikowały się do finału „Kreacji z natury”, mieli okazję zwiedzić zakład oraz poznać proces produkcyjny Deski Barlineckiej.

Najważniejszym elementem spotkania były warsztaty rzemieślnicze, przygotowujące do finałowego zadania: zaprojektowania wzoru podłogi do przyszłorocznej odsłony kolekcji „Smaki Życia”. Nad ich przebiegiem czuwał przedstawiciel działu R&D Barlinka, który jest odpowiedzialny za wdrożenia nowych produktów. To właśnie on przekazywał uczestnikom szereg cennych informacji teoretycznych oraz praktycznych porad, które wątpienia pomogą w pracach nad finalnymi projektami konkursowymi.


Konkurs „Kreacje z natury” zorganizowany został przez Barlinek Institute of Design – platformę powołaną przez największego polskiego producenta podłóg drewnianych do współpracy z architektami i projektantami wnętrz. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w październiku podczas Łódź Design Festival. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, a zwycięskie projekty mogą zostać wdrożone do produkcji i wiosną 2015 roku trafią do sprzedaży w nowej odsłonie kolekcji „Smaki Życia”.

Partnerem konkursu jest magazyn Design Alive. Projekt jest promowany na najbardziej prestiżowych wydarzeniach i festiwalach designu w Polsce.

Więcej informacji: www.kreacjeznatury.pl.