Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

Barlinek Institute of Design na Gdynia Design Days.


Instalacje miejskie z użyciem Deski Barlineckiej wykonywane przez… dzieci – oto jak podczas festiwalu Gdynia Design Days Barlinek promował platformę współpracy z architektami Barlinek Institute of Design oraz projekt „Kreacje z natury”.

Zakończył się festiwal Gdynia Design Days, jedno z najważniejszych spotkań znawców i miłośników designu w naszym kraju. Nie mogło zabraknąć na nim Barlinka, który wraz z magazynem Design Alive promował projekt „Kreacje z natury”. Specjalnie na tę okazję dla miłośników drewna przygotowane zostały wyjątkowe warsztaty kreatywne.


 „Poprzez „Kreacje z natury” zachęcamy do twórczego wykorzystywania drewna. Projekt z założenia skierowany jest do architektów i projektantów, ale na Gdynia Design Days zrobiliśmy wyjątek i  postanowiliśmy zainspirować i pobudzić kreatywność najmłodszych. Dlatego tym razem Deskę Barlinecką oddaliśmy w ręce dzieci”. - mówi Dorota Karbowska, Dyrektor Marketingu Barlinek S.A.
Najmłodsi, pod okiem projektantów, tworzyli wyjątkowe meble i instalacje z wykorzystaniem właśnie Deski Barlineckiej. Warsztaty trwały dwa dni – pierwszego młodzi designerzy tworzyli koncepcje zagospodarowania przestrzeni miejskiej, drugiego przeszli do realizacji swoich zamysłów. W ruch poszły miarki, wyrzynarki i wkrętarki, a na dobrą wróżbę dla dalszych wysokich lotów – nie tylko w dziedzinie design’u - uczestnicy warsztatów otrzymali latawce.

W tym czasie rodzice mogli skorzystać z wiedzy ekspertów Barlinka i dowiedzieć się więcej o naturze drewna. Wszystko odbyło się w wyjątkowej atmosferze letniego festiwalu, w zaaranżowanej w centrum miasta strefie relaksu i spotkań z designem.

 

Więcej informacji:
http://www.designalive.pl/wez-pile-wkretak-deske-i-tworz/
www.kreacjeznatury.pl
www.gdyniadesigndays.eu.