Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

Podłogi w stylu Vintage

Moda na podłogi z prawdziwego drewna trwa od kilku lat i nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał się odwrócić. Przeciwnie, coraz większą popularnością cieszą się podłogi o wyglądzie tradycyjnych desek, w których wyraźnie widoczne są naturalne cechy drewna, takie jak sęki i usłojenie. Autem stają się również drobne niedoskonałości i uszkodzenia, które wpisują podłogę w niezwyle modny obecnie styl vintage.Według definicji styl vintage „dotyczy rzeczy z innej epoki albo stylizowanych na takie oraz łączenia stylów pochodzących z różnych epok. Powinny to być zarazem rzeczy wysokiej jakości, mało podatne na zniszczenia, którym upływ czasu nadaje szlachetności. Vintage nie stroni od zestawień awangardowych, to styl dla osób szukających swych korzeni i chcących pokazać swój indywidualizm” . Styl vintage jest widoczny również w architekturze i wyposażeniu wnętrz. „Wiekowe” elementy wyposażenia stosuje się domach, stylowych kamienicach, loftach, a nawet w minimalistycznych apartamentach, gdzie ciekawie kontrastują z nowoczesnym wyposażeniem. Nadają one wnętrzu charakteru i świadczą o dobrym guście właścicieli.

 

Dąb Calvados Grande

Dąb Calvados Grande

Jeżeli jesteśmy zwolennikami tego typu aranżacji, koniecznie dobierzmy do nich odpowiednią podłogę. Deski, które swoją stylistyką będą nawiązywały do stylu vintage możemy znaleźć w ofercie wybranych producentów podłóg. Jak je rozpoznać? Przede wszystkim muszą to być podłogi drewniane - styl vintage nie akceptuje sztuczności, więc o panelach laminowanych możemy zapomnieć. Drewno dodatkowo ociepli wnętrze i doda mu przytulności - to ważne zwłaszcza, gdy urządzamy się w nowoczesnnym stylu minimalistycznym. Do wyboru mamy deski lite lub bardziej funkcjonalne drewniane podłogi warstwowe (najpopularniejsza z nich to deska barlinecka). W tym drugim przypadku podłoga raczej powinna być jednolamelowa, czyli o szerokości tradycyjnej deski (w przeciwieństwie do podłóg trzylamelowych, bardziej przypominających klepki parkietu). Krawędzie między deskami powinny być wyraźne, co uzyskuje się poprzez ich fabryczne ścięcie w procesie fazowania. Drugim ważnym elementem fabrycznego wykończenia będzie szczotkowanie, które podkreśla naturalną strukturę drewna.

 

Dąb IVORY GRANDE

Dąb Ivory Grande

Gotowe rozwiązanie podsuwa Barlinek, który wprowadził do oferty deski z serii Pure Vintage Line. Są to podłogi dębowe, którym w procesie obróbki nadany został wyraźnie rustykalny charakter. O stylistykę wprost odnoszącą się do historycznych dworów i rezydencji, zadbano już na etapie selekcji surowca do produkcji. Podobnie jak drewniane podłogi z minionych epok deski z serii Pure Vintage Line posiadają liczne sęki, widoczne ślady przyrdzenne oraz naturalne pęknięcia drewna, które dodatkowo uwydatniono w procesie szczotkowania. Efekt podkreśla fabryczne zabezpieczenie naturalnym olejem oksydacyjnym w 3 odsłonach: aksamitnym transparencie, kremie oraz ciepłym brązie.

 

DĄB PORTO GRANDE

Dąb Porto Grande

Tak stylizowane deski łączą w sobie ponadczasowość oraz oryginalny charakter podłogi postarzanej. Jest to propozycja dla koneserów - klientów wymagających i potrafiących docenić naturalne piękno drewna. Dla osób, które poszukują rozwiązań najwyższej jakości, a przy tym oryginalnych i podkreślających ich indywidualny styl.

znaczekPUREvintage