Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przeze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach strony internetowej Barlinka, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie przez Spółki Grupy Barlinek. Rozumiem, zamknij pasek.

Niech żyje kolor – niezwykłe warsztaty w ramach konkursu Kreacje z Natury firmy Barlinek S.A.


27 osób z Polski, Rumunii, Rosji i Ukrainy wzięło udział w drugim etapie konkursu Kreacje z Natury, który miał miejsce w polskiej fabryce firmy Barlinek. Warsztaty, będące jedyną w swoim rodzaju możliwością poznania całego procesu produkcji i technologii, w ramach piątej już edycji konkursu, odbyły się w dniach 23-25 lipca w otoczeniu barlineckich lasów.

 

Kreacje z Natury warsztaty

 

Wspólnie z młodymi projektantami szukaliśmy koloru idealnego dla nowych wybarwień deski barlineckiej, zgodnych z najnowszymi trendami. Co ciekawe oprócz standardowych i dostępnych metod nadawania koloru olejami czy lakierami, uczestnicy postanowili eksperymentować z produktami naturalnymi czyli porzeczką, burakiem czy natką pietruszki. Będący na miejscu jurorzy w osobach Szymona Hanczara, Michała Wrześniaka czy Wojtka Trzcionki mieli możliwość, aby na miejscu komentować ich dokonania i różne próby uzyskania koloru, a także służyć im pomocą i radą przy tworzeniu ostatecznego produktu.

- To dla nas doskonała okazja, aby przybliżyć wszystkim jak zaawansowaną technologicznie podłogą jest deska barlinecka – mówi Dorota Karbowska-Zawadzka, Dyrektor Marketingu firma Barlinek. Tym bardziej cieszy nas eksperymentalne podejście i próby stosowania naturalnych pigmentów do uzyskiwania barw w tak prawdziwym i w 100% drewnianym produkcie, jakim jest nasza deska.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się już w październiku podczas targów Warsaw Home, a tymczasem uczestnicy mają czas do 10 września aby przedłożyć finalne efekt swoich prac.

Partnerami medialnymi Kreacji z Natury są Design Alive, Label Magazine i Dobre Wnętrze.